Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wykład z cyklu „Światło na obraz”: Antoni Marcolla "Pierrot", 03.07.2021, godz. 16.00

24 czerwca 2021 Wydarzenie
Jak zawsze w pierwszą sobotę miesiąca skierujemy światło na obraz, tym razem zapraszamy na prelekcję o obrazie "Pierrot" Antoniego Marcolli.

Antoni Marcolla

Prowadzenie:

Marta Podstawa-Boulkroune

Sala wystaw czasowych

Muzeum Śląska Opolskiego

ul. Mały Rynek 7

wejście od strony kościoła na Górce

wstęp wolny

Jak zawsze w pierwszą sobotę miesiąca skierujemy światło na obraz, tym razem zapraszamy na prelekcję o obrazie "Pierrot" Antoniego Marcolli. Praca z 1970 roku będzie punktem wyjścia do opowieści o komedii dell'arte, opolskim środowisku artystycznym, a także o twórczości opolskiego artysty. Spotkanie wyjątkowo odbędzie się na sali wystaw czasowych, na ekspozycji „Sztuka środowiska opolskiego po 1945 roku”.


Zobacz inne aktualności

Wykład z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii: Szable w służbie II RP. 15.06.2023, godz. 18:00

Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii. Razem z Stowarzyszeniem Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. Gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zabierzemy Państwa w historyczną podróż w czasy ułańskie, pełne romantyzmu, pięknych doznań, koleżeństwa, życzliwości, sportu i prawdziwie ułańskiej fantazji.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Tata kontra Tata. Średniowieczny kontra Współczesny"

Zapraszamy dzieci w wieku 5 - 12 lat na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze". Tym razem skupimy się na porównaniu współczesnego taty z rycerzem średniowiecznym. Czy rzeczywiście można porównać te dwie role? Kim był rycerz, jakie cechy go wyróżniały i czy może nasz tata jest podobny do tego historycznego bohatera? Przyjdź i udowodnij, że Twój tata zasługuje na miano współczesnego rycerza!

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.