Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Aktualności


Filtruj
Resetuj filtr

Oferta dla grup zorganizowanych: Świąteczne zajęcia teoretyczno-warsztatowe „Jest w moim Kraju zwyczaj…” – tradycje, zwyczaje świąteczne.

Uwaga! HO! HO! Już od 22 listopada zapraszamy do Muzeum Śląska Opolskiego na świąteczne zajęcia teoretyczno-warsztatowe. Opowieść o bożonarodzeniowych zwyczajach i obrzędach połączona będzie z możliwością wykonania niepowtarzalnej dekoracji świątecznej lub autorskiego prezentu na Gwiazdkę. Do wyboru proponujemy trzy moduły warsztatowe.

Zobacz

„Motywy świąteczne” – warsztaty plastyczno-florystyczne z cyklu „Muzeum na zielono”, 11.12.2022

Święta Bożego Narodzenia wymagają szczególnej oprawy, a rośliny pełnią w niej istotną rolę. W naszych domach atmosferę świąteczną tworzy głównie tradycyjna choinka, czyli udekorowane ozdobami drzewko: jodła lub świerk. Coraz częściej jednak w świątecznych dekoracjach pojawiają się rośliny, które powoli wrastają w bożonarodzeniową tradycję, np. jemioła, sosna, wilczomlecz piękny zwany gwiazdą betlejemską.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.