Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Zaproszenie do udziału w Konferencji naukowej "Utracone dziedzictwo – zachowana pamięć".

20 marca 2022 Ogłoszenie
Zaproszenie do udziału w Konferencji naukowej "Utracone dziedzictwo – zachowana pamięć", podczas której porozmawiamy o wyzwaniach, które stoją przed instytucjami zajmującymi się badaniem, dokumentowaniem i edukacją ukierunkowaną na infrastrukturę techniczną i przemysłową.

W imieniu Pani Iwony Solisz, Dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego chcielibyśmy serdecznie zaprosić do udziału w Konferencji naukowej Utracone dziedzictwo – zachowana pamięć,

Do udziału w konferencji zachęcamy wszystkich, którym bliska jest ochrona i popularyzacja dziedzictwa przemysłowego – naukowców, muzealników, pasjonatów, przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń, a także przedsiębiorców.

Termin: 17-18 listopada 2022 r.

Miejsce: Opole

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z założeniami konferencji i przesłanie karty zgłoszenia uczestnictwa (oba w załączeniu) oraz streszczenia referatów na adres: Muzeum Śląska Opolskiego, 45-023 Opole, ul. św. Wojciecha 13 (z dopiskiem „konferencja”) lub drogą elektroniczną na e-mail: sekretariat@muzeum.opole.pl do 31 marca 2022 roku.

Organizatorami konferencji są:
- Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu,
- Politechnika Opolska,
- Politechnika Wrocławska,
- Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków Oddział Opolski,
- Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Opolski,
- Cementownia „Odra”.

Komitet naukowy:
dr hab. inż. arch. Monika Adamska, prof. PO (Politechnika Opolska)
dr hab. Elżbieta Janowska-Renkas, prof. PO (Politechnika Opolska)
dr hab. inż. arch. Piotr Gerber, prof. PWr (Politechnika Wrocławska)
dr Józef Tomasz Juros (Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi)
dr hab. inż. Dariusz Bajno, prof. PB (Politechnika Bydgoska) / Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu

Warunki uczestnictwa:
przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej na adres: Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, ul. św. Wojciecha 13, 45-023 Opole (z dopiskiem "Konferencja") lub drogą elektroniczną na e-mail: sekretariat@muzeum.opole.pl do 31.marca 2022 r.

Zgłoś swój udział w Konferencji, termin dla UCZESTNIKÓW wydłużony do 31.10.2022 [ KLIKNIJ I POBIERZ KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ, PROGRAM]W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt:
- sekretariat konferencji: tel. 77 443 17 50, sekretariat@muzeum.opole.pl
Załączniki

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.