Konferencja naukowa "Utracone dziedzictwo – zachowana pamięć" - zgłoszenie udziału

10 listopada 2022 Wydarzenie
Jeżeli bliska jest Państwu ochrona, popularyzacja dziedzictwa przemysłowego, jesteście naukowcami, muzealnikami, pasjonatami, przedstawicielami organizacji i stowarzyszeń, a także przedsiębiorcami w imieniu Pani Iwony Solisz, Dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji naukowej "Utracone dziedzictwo – zachowana pamięć".

Podczas Konferencji porozmawiamy o wyzwaniach, które stoją przed instytucjami zajmującymi się badaniem, dokumentowaniem i edukacją ukierunkowaną na infrastrukturę techniczną i przemysłową.

Konferencja naukowa Utracone dziedzictwo- zachowana pamięć
Termin: 17-18 listopada 2022 r.

Miejsce: Opole. Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z założeniami konferencji, programem i przesłanie karty zgłoszenia uczestnictwa ( w załączeniu) na adres:
Muzeum Śląska Opolskiego, 45-023 Opole, ul. św. Wojciecha 13 (z dopiskiem "konferencja") lub drogą elektroniczną na e-mail: sekretariat@muzeum.opole.pl do 31 października 2022 roku.

Patronat Honorowy:

- Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła
- Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski

Organizatorami konferencji są:
- Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu,
- Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków Oddział Opolski,
- Politechnika Opolska,
- Politechnika Wrocławska,
- Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Opolski.

Sponsorzy:
- Cementownia "Odra" S.A.,
- Górażdże Cement S.A.
- KEIM Farby Mineralne Sp. z o.o.
- Opolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Komitet naukowy:
dr hab. inż. arch. Monika Adamska, prof. PO (Politechnika Opolska)
dr hab. Elżbieta Janowska-Renkas, prof. PO (Politechnika Opolska)
dr hab. inż. arch. Piotr Gerber, prof. PWr (Politechnika Wrocławska)
dr Józef Tomasz Juros (Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi)
dr hab. inż. Dariusz Bajno, prof. PB (Politechnika Bydgoska) / Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu

Koszt udziału w Konferencji naukowej "Utracone dziedzictwo – zachowana pamięć" -  150 zł

Warunki uczestnictwa:
przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej na adres: Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, ul. św. Wojciecha 13, 45-023 Opole (z dopiskiem "Konferencja") lub drogą elektroniczną na e-mail: sekretariat@muzeum.opole.pl

W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt:
- sekretariat konferencji: tel. 77 443 17 50, sekretariat@muzeum.opole.pl

logotypy partnerów konferencji

Bądź na bieżąco z nasza oferta, dopisz się do newslettera:

Obserwuj nas na Facebooku:

Jesteśmy też na Instagramie:

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!