Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wykład z cyklu „Światło na obraz”: Anna Wyrwisz "Praga III", 07.08.2021, godz. 16.00

27 lipca 2021 Wydarzenie
Jak zawsze w pierwszą sobotę miesiąca skierujemy światło na obraz, tym razem zapraszamy na prelekcję o obrazie "Praga III" Anny Wyrwisz.

Anna Wyrwisz

Prowadzenie:

Marta Podstawa-Boulkroune


Sala wystaw czasowych

Muzeum Śląska Opolskiego

ul. Mały Rynek 7

wejście od strony kościoła na Górce

wstęp wolny

Praca Anny Wyrwisz z 1977 roku będzie punktem wyjścia do opowieści o pejzażu architektonicznym, podróżach artystycznych i plenerach, jak również o twórczości artystki. Spotkanie wyjątkowo odbędzie się na sali wystaw czasowych, na ekspozycji „Sztuka środowiska opolskiego po 1945 roku”.


Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.