Gry terenowe - śladami powstańców i powstań śląskich

1 sierpnia 2021 Wydarzenie
Oferta kierowana jest dla osób w każdym wieku. W grach udział brać mogą zarówno zorganizowane grupy szkolne, jak i rodziny.

Plakat wydarzenia Gry terenowe odbędą się w czterech terminach, wzdłuż trzech różnych tras zlokalizowanych na terenie Parku Krajobrazowego „Góra św. Anny” oraz Muzeum Czynu Powstańczego. Jedna z gier natomiast wieść będzie uczestników szlakiem zabytków Strzelec Opolskich.

Kontakt do koordynatora: 77 461 54 66 / r.wencel@muzeum.opole.pl

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, Opolskiego Kuratora Oświaty Michała Sieka, opolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Zobacz inne aktualności

Rodzinne poszukiwanie skarbów. Pożegnanie wakacji w muzeum

Zapraszamy na niezapomnianą rodzinną przygodę! W ostatnią sobotę sierpnia Muzeum Śląska Opolskiego organizuje w ramach zakończenia wakacji, grę terenową „Rodzinne poszukiwanie skarbów". To wyjątkowa okazja, aby wyruszyć w fascynującą podróż pełną zagadek, szyfrów i historycznych ciekawostek. Po zakończeniu gry terenowej zachęcamy do udziału w twórczych warsztatach, które będą doskonałą okazją do rozwinięcia kreatywności.

Zobacz

„Kwiaty” Jana Cybisa. Prezentacja nowego obrazu zakupionego do kolekcji Muzeum Śląska Opolskiego.

Jedna z dwóch zakupionych w lipcu tego roku prac Jana Cybisa – obraz „Kwiaty” – zostanie udostępniona publiczności w czwartek, 22 sierpnia 2024 r. Obraz wzbogaci stałą wystawę malarstwa artysty, prezentowaną w Galerii przy ul. Ozimskiej 10. Środki na zakup dzieł pozyskane zostały z programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Zobacz