Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Spotkanie filozoficzne, „Funkcjonowanie umysłu, duchowość, religia”

7 grudnia 2023 Wydarzenie
Zapraszamy serdecznie na spotkanie w ramach cyklu „Spotkanie filozoficzne” w naszym muzeum. Czwartkowe spotkanie pt. „Funkcjonowanie umysłu, duchowość, religia” poprowadzi ceniony filozof, dr hab. Grzegorz Francuz.

logo wydarzenia, Spotkanie filozoficzne
Wstęp wolny
Tytuł spotkania/dyskusji:
Funkcjonowanie umysłu, duchowość, religia
Prowadzący: dr hab. Grzegorz Francuz
Termin: 7.12.2023, godz. 18:00
Miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, główny gmach, ul. Mały Rynek 7; wejście od kościoła „na Górce"

Przed spotkaniem warto zapoznać się z następującymi tekstami:
Grzegorz Francuz, "Czy religia utrwala moralną niedojrzałość jednostek ludzkich czy sprzyja rozwojowi ich moralnej dojrzałości?" [ KLIKNIJ I POBIERZ .PDF]
Dr Anna Kamińska-Malandain, mgr Marcin Łubiński, Edukacja Etyczna [ KLIKNIJ I POBIERZ]

Spotkanie filozoficzne ma charakter otwartej dyskusji, więc nie ma potrzeby bycia ekspertem w dziedzinie filozofii. Każdy zainteresowany jest serdecznie zaproszony do wzięcia udziału. Chcemy stworzyć przyjazne i otwarte środowisko, gdzie każdy może podzielić się swoimi myślami, doświadczeniami i refleksjami na wskazany temat.


Przyjdźcie, aby wspólnie poszukać odpowiedzi na trudne pytania i dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat ludzkiego umysłu i duchowości.
Spotkajmy się, aby czerpać inspirację z głębokich myśli i doświadczeń innych uczestników!

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole”

Zapraszamy na grudniowe spotkanie z cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”, gdzie skupimy się na tradycjach bożonarodzeniowych w Europie. Podczas tego wydarzenia poznacie różne zwyczaje świąteczne, a także będziecie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach twórczych, podczas których wspólnie wykonamy dekoracje świąteczne.

Zobacz

Warsztaty malarstwa akwarelowego:Piękna jest sztuka malowania! Detal

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w ostatnich warsztatach, podczas których poznajemy technikę malowania farbami wodnymi. Warsztaty polecamy wszystkim, którzy chcieliby podjąć własne próby artystyczne w tej dziedzinie malarstwa. Podczas zajęć będziemy się odnosić do twórczości Jana Cybisa (1897–1972), jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, urodzonego we wsi Wróblin na Opolszczyźnie. Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac tego artysty, zbiór ten liczy obecnie 90 obrazów olejnych i ok. 850 prac na papierze.

Zobacz

Oprowadzanie tematyczne: „Między św. Mikołajem, a św. Łucją”

Z przyjemnością informujemy, że w ramach cyklu niedzielnych oprowadzań tematycznych w Muzeum, kolejne wydarzenie już 10.12.2013 r.! Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z historią dwóch postaci: Świętego Mikołaja i Świętej Łucji. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemniczych zakamarków historii, które kształtują nasze spojrzenie na okres oczekiwania, nadziei i celebracji zbliżających się świąt. Czeka na Was niezapomniana opowieść i chwila refleksji.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.