Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Rekordowy budżet na 2024 rok

19 grudnia 2023 Wydarzenie
W dniu 19 grudnia Sejmik Województwa Opolskiego podczas corocznej sesji budżetowej zatwierdził budżet województwa i tym samym Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu otrzyma dotację podmiotową w kwocie 8 345 053 zł, dotację majątkową 2 655 000 zł oraz dotacje celowe na realizację wystaw czasowych i rozmaitych wydarzeń‼

Warto podkreślić, że co roku nasza dotacja otrzymywana od Samorządu Województwa Opolskiego jest zwiększana, dzięki czemu podobnie jak w tym roku, również w 2024 roku będziemy mogli organizować zaplanowane działania, a muzealnicy mają zagwarantowane podwyżki płac. Co dla nas szczególnie ważne będziemy kontynuować prace nad przebudową Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny oraz przygotujemy koncepcję budowy niezbędnych dla muzeum nowych magazynów.

Pragniemy serdecznie podziękować Marszałkowi Województwa Opolskiego Andrzejowi Bule, oraz Zbigniewowi Kubalańcy - Wicemarszałkowi Województwa Opolskiego za otwartość na potrzeby instytucji kultury, co umożliwia kontynuację zadań oraz realizację nowych projektów w muzeum.

Zapraszamy do uczestnictwa w 2024 roku w planowanych wydarzeniach, wystawach, do udziału w projektach edukacyjnych, warsztatach, spotkaniach i dyskusjach. Już teraz zapraszamy między innymi na III Opolskie Spotkanie Regionalistów, wystawy jubileuszowe i retrospektywne opolskich twórców.

Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.