III Piastowski Turniej Terenowy
Zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych do udziału w III Piastowskim Turnieju Terenowym w Opolu.
Warto podkreślić, że co roku nasza dotacja otrzymywana od Samorządu Województwa Opolskiego jest zwiększana, dzięki czemu podobnie jak w tym roku, również w 2024 roku będziemy mogli organizować zaplanowane działania, a muzealnicy mają zagwarantowane podwyżki płac. Co dla nas szczególnie ważne będziemy kontynuować prace nad przebudową Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny oraz przygotujemy koncepcję budowy niezbędnych dla muzeum nowych magazynów.
Pragniemy serdecznie podziękować Marszałkowi Województwa Opolskiego Andrzejowi Bule, oraz Zbigniewowi Kubalańcy - Wicemarszałkowi Województwa Opolskiego za otwartość na potrzeby instytucji kultury, co umożliwia kontynuację zadań oraz realizację nowych projektów w muzeum.
Zapraszamy do uczestnictwa w 2024 roku w planowanych wydarzeniach, wystawach, do udziału w projektach edukacyjnych, warsztatach, spotkaniach i dyskusjach. Już teraz zapraszamy między innymi na III Opolskie Spotkanie Regionalistów, wystawy jubileuszowe i retrospektywne opolskich twórców.
Zobacz inne aktualności