Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Opolski Festiwal Fotografii 2022 - Utopia

1 października 2022 Wystawa - wydarzenie
To już 12 edycja Opolskiego Festiwalu Fotografii, którego największe wystawy jak co roku odbywać się będą na salach wystaw czasowych naszego muzeum. 1 października (sobota) zapraszamy na wernisaże i spotkanie z fotografią.

W tym roku hasłem przewodnim festiwalu jest Utopia. Wspólnie z widzami zastanawiać się będziemy czy idealny świat istniej, czy tak naprawdę chcielibyśmy w nim żyć, czy aby powstała prawdziwa Utopia, czy nie musiałaby zaniknąć wolność. Na fotografiach poszukamy odpowiedzi czy spojrzenie z inne perspektywy da na lepszy świat, czy fotograf może decydować co jest idealne, czy ustrój polityczny może narzucać swoje poglądy, dla „dobra ogółu".

Na wystawach będziemy mogli zobaczyć prace Tomasza Sikory, Marcina Giby, Łukasza Rusznicy i Wojciecha Klimali.

Organizatorem Opolskiego Festiwalu Fotografii jest Fundacja 2.8

Otwarcie 11 edycji Festiwalu Fotografii w Muzeum Śląska Opolskiego

Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Miasta Opola i z budżetu Samorządu Województwa Opolskiego. 


Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.