Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny

9 listopada 2022 Ogłoszenie
Szanowni Państwo, w związku z rozpoczynającym się remontem sal ekspozycyjnych Muzeum Czynu Powstańczego informujemy, że od dnia 15 listopada 2022 r. wystawy stałe pt. „Na granicy Górnego Śląska”, „Panorama Powstań Śląskich” będą niedostępna dla zwiedzających.

Jednocześnie informujemy, że nadal można zwiedzać następujące wystawy przyrodnicze:
- „Ptaki i ssaki siedlisk wodnych Śląska”,
- „Ważki Opolszczyzny – od inwentaryzacji terenowej do kolekcji muzealnej”.

Muzeum nadal prowadzić będzie działalność edukacyjną. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszą ofertą [KLIKNIJ i poznaj ofertę).

zdjęcia z wystawy


Zobacz inne aktualności

Rodzinne poszukiwanie skarbów. Pożegnanie wakacji w muzeum

Zapraszamy na niezapomnianą rodzinną przygodę! W ostatnią sobotę sierpnia Muzeum Śląska Opolskiego organizuje w ramach zakończenia wakacji, grę terenową „Rodzinne poszukiwanie skarbów". To wyjątkowa okazja, aby wyruszyć w fascynującą podróż pełną zagadek, szyfrów i historycznych ciekawostek. Po zakończeniu gry terenowej zachęcamy do udziału w twórczych warsztatach, które będą doskonałą okazją do rozwinięcia kreatywności.

Zobacz

„Kwiaty” Jana Cybisa. Prezentacja nowego obrazu zakupionego do kolekcji Muzeum Śląska Opolskiego.

Jedna z dwóch zakupionych w lipcu tego roku prac Jana Cybisa – obraz „Kwiaty” – zostanie udostępniona publiczności w czwartek, 22 sierpnia 2024 r. Obraz wzbogaci stałą wystawę malarstwa artysty, prezentowaną w Galerii przy ul. Ozimskiej 10. Środki na zakup dzieł pozyskane zostały z programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.