Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny

9 listopada 2022 Ogłoszenie
Szanowni Państwo, w związku z rozpoczynającym się remontem sal ekspozycyjnych Muzeum Czynu Powstańczego informujemy, że od dnia 15 listopada 2022 r. wystawy stałe pt. „Na granicy Górnego Śląska”, „Panorama Powstań Śląskich” będą niedostępna dla zwiedzających.

Jednocześnie informujemy, że nadal można zwiedzać następujące wystawy przyrodnicze:
- „Ptaki i ssaki siedlisk wodnych Śląska”,
- „Ważki Opolszczyzny – od inwentaryzacji terenowej do kolekcji muzealnej”.

Muzeum nadal prowadzić będzie działalność edukacyjną. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszą ofertą [KLIKNIJ i poznaj ofertę).

zdjęcia z wystawy


Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.