
Kalendarz wydarzeń - kwiecień
Zachęcamy do zapoznania się z naszą KWIETNIOWĄ ofertą wystawienniczo-edukacyjną, a przede wszystkim do aktywnego udziału w licznych wydarzeniach.
Czy pamiętasz legendę o „Lechu, Czechu i Rusie”, która próbuje wyjaśnić m.in. powstanie herbu Polski? Wyobraź sobie, że fakty historyczne opowiadają nam inną historię, która wiążę się z początkami państwa polskiego...
W trakcje zajęć uczniowie dowiedzą się o:
- symbolach narodowych
- jak powstały herby
- narodzinach heraldyki
- legendzie o „Lechu, Czechu i Rusie”
- powstaniu herbu Polski, gdzie swój udział mieli Piastowie śląscy.
Dodatkowo lekcję muzealną urozmaici:
- karta do gry,
- zabawa w muzealnych detektywów, których zadaniem będzie odnalezienie herbów w Muzeum.
KORZYŚCI LEKCJI MUZEALNEJ: uczeń kształtuje własny patriotyzm, rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe, rozbudza uwagę i ciekawość, ćwiczy logiczne myślenie, koncentrację oraz kreatywność, uczy się pracy w zespole.
Uczestnicy: uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych
Koszt lekcji muzealnej:
- 50 zł od grupy/klasy (opiekun udział bezpłatny)
Zakup biletu na lekcję muzealną upoważnia do wstępu na stałą ekspozycję, na której prowadzone będą działania edukacyjne. W przypadku zwiedzania innych obiektów należy zakupić bilet grupowy 5 zł/os.
Zajęcia przeprowadzone zostaną w Sali Audiowizualnej oraz Sali Ekspozycyjnej (stała ekspozycja historyczna w Głównym gmachu)
Lekcje muzealne odbywają się od wtorku do piątku w godzinach 9:30 - 15:00.
Organizacja lekcji muzealnej:
• Lekcje muzealne przeprowadzane są wyłącznie na podstawie wcześniejszego zamówienia telefonicznego, Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761; e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl
• Lekcje muzealne odbywają się przy eksponatach na wystawach stałych i czasowych w Muzeum.
• Jeśli wybrany temat lekcji tego wymaga, należy przynieść własne przybory do pisania.
• Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w zamówionej wcześniej lekcji muzealnej, prosimy o niezwłoczne telefoniczne powiadomienie.
• Pracownik Muzeum oczekuje o wyznaczonej godzinie na grupy, które zamówiły lekcje muzealne, w holu Muzeum przy kasie (ul. Mały Rynek 7, wejście od strony kościoła "na Górce").
• Prosimy o przestrzeganie punktualności. Zajęcia z grupą spóźnioną ponad 15 min mogą być skrócone lub odwołane.
• Nauczyciele i opiekunowie są odpowiedzialni za zachowanie swoich podopiecznych w czasie wizyty w Muzeum, a co za tym idzie, są zobowiązani do obecności na lekcji muzealnej.
• W czasie wizyty w Muzeum można fotografować eksponaty, nie wolno jednak używać lampy błyskowej i statywu.
• Podczas zajęć zorganizowanych, odbywających się na terenie Muzeum Śląska Opolskiego, obowiązuje Regulamin zwiedzania MŚO.
Bądź na bieżąco z nasza oferta, dopisz się do newslettera:
Obserwuj nas na Facebooku:
Jesteśmy też na Instagramie:
Zobacz inne aktualności
Kalendarz wydarzeń - kwiecień
Zachęcamy do zapoznania się z naszą KWIETNIOWĄ ofertą wystawienniczo-edukacyjną, a przede wszystkim do aktywnego udziału w licznych wydarzeniach.
Wykład z cyklu „Światło na obraz”: Juliusz Kossak „Wjazd Czarnieckiego do Krakowa”
W pierwszą sobotę kwietnia (1.04.2023) skierujemy światło na obraz Juliusza Kossaka „Wjazd Czarnieckiego do Krakowa”.
"Wielki Tydzień na wsi - zwyczaje i obyczaje", oprowadzanie tematyczne po wystawie "Etnografia Opolszczyzny – tradycja i zmiana"
Wielki Tydzień w tradycji ludowej na opolskiej wsi przybliży Państwu w trakcie oprowadzania tematycznego nasza etnograf, edukator Izabela Jasińska. Zapraszamy dzieci i dorosłych do głównego gmachu 2.04.2023 o godz. 15:00
Sobotnie pogotowie twórcze, zajęcia teoretyczno-warsztatowe – kwiecień
W kwietniowe, sobotnie popołudnia do Muzeum wiosna zawita, będzie radośnie świątecznie, twórczo, a i z naturą będziemy za pan brat. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 na cykliczne zajęcia teoretyczno-warsztatowe pt. „Sobotnie pogotowie twórcze”.
"Kwiaty kontra biżuteria" - warsztaty plastyczno-florystyczne z cyklu Muzeum na zielono
Zapraszamy dorosłych miłośników natury i sztuki na kolejne spotkanie z cyklu "Muzeum na zielono - warsztaty plastyczno-florystyczne". Inspirując się portretami ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego połączymy techniki florystyczne z jubilerskimi – zaprojektujemy i wykonamy roślinne dodatki do stroju. Kup bilet on-line.