Oferta zajęć w grupach dla osób INDYWIDUALNYCH:
1. „Echo Walentynek, czyli miłość w malarstwie”
Termin: 14.02.2023 (wtorek); godz. 11:00
Czas: 60-90 min
W dniu 14.02 obchodzimy święto św. Walentego – opiekuna zakochanych. Muzeum zaprasza na zajęcia inspirowane postacią świętego. Po krótkim wstępnie teoretycznym dotyczącym zwyczajów walentynkowych przystąpimy do działań artystycznych.
Zajęcia przeprowadzone na wystawie stałej „Galeria malarstwa polskiego XIX i XX wieku”.
W części warsztatowej uczestnicy ozdobią drewnianą ramkę na zdjęcie w kształcie serca przy wykorzystaniu techniki mieszanej.
2. „A w Muzeum biało – cementowa zima, gry i zabawy”
Termin: 16.02.2023 (czwartek), 23.02.2023 (czwartek), godz. 11:00
Czas: 60-90 min
Zajęcia przeprowadzone będą na wystawie czasowej Cementownie Opola – przemysł
w strukturze miast. W trakcie zajęć realizowanej w formie gry dzieci poznają rodzaje kopalni, narzędzia pracy górników, surowce i sposób jego wykorzystania. W części warsztatowej wykonają prace przestrzenną z wykorzystaniem cementowych figurek.
3. „Na ostatki śledzik gładki”
Termin: 21.02.2023 (wtorek), godz. 11:00
Czas: 60-90 min.
Zajęcia poświęcone będą zwyczajom karnawałowym ze szczególnym uwzględnieniem ostatków. Królem ostatkowego stołu jest śledź– zapowiedź wielkanocnego postu. Oprócz części teoretycznej, podejmiemy działania plastyczne – wykonanie pracy przestrzennej.
Miejsce realizacji zajęć: główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7
Koszt: 20 zł/os. *
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.
Wiek: 6+.
Rezerwacja telefoniczna: Kasa nr tel. 77 44 31 754 (wtorek – sobota 9:30 - 16:50, niedziela 12:00-16:50)
RODZINNE ZWIEDZANIE :
- oprowadzanie tematyczne, główny gmach wystawa stała historyczna oraz Kamienica czynszowa:
15.02.2023 (środa), godz. 14.00 - „Początki Opola – gród wczesnośredniowieczny na Ostrówku”
18.02.2023 (sobota), godz. 16.00 – „Życie codzienne w Opolu na przełomie XIX i XX wieku”
25.02.2023 (sobota), godz. 16.00 - Rzemiosła i rzemieślnicy w dawnym Opolu na przykładzie wystawy historycznej stałej
Rezerwacja telefoniczna: Kasa nr tel. 77 44 31 754 (wtorek – sobota 9:30 - 16:50, niedziela 12:00-16:50)
Koszt: bilet wstępu do Muzeum (główny gmach: bilet normalny 15 zł, bilet ulgowy 10 zł; Kamienica czynszowa bilet normalny 10 zł, ulgowy 6 zł) lub przyjdź z dzieckiem wejdź BEZPŁATNIE.
Oferta zajęć dla GRUP ZORGANIZOWANYCH (np. półkolonie, świetlice, przedszkola).
Termin:
14 - 16.02; w godz. 9:30 – 14:00
21 - 24.02.2023 w godz. 9:30 – 14:00
Czas zajęć: 60-90 min
Wiek: 6+.
Rezerwacja telefoniczna: Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761. Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl
Koszt: 20 zł/os. *
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.
Zapraszamy na zajęcia realizowane w gmachu głównym Muzeum ul. Mały Rynek 7 oraz w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego przy ul. Ozimskiej 10 w 4 blokach tematycznych, do wyboru:
Miejsce: główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7
• „Kabłączki, kaptorgi i zausznice, czyli słów kilka o średniowiecznej biżuterii”.
Część teoretyczna będzie przeprowadzona na dwóch wystawach stałych: „Pradzieje i wczesne średniowiecze Opolszczyzny”, „Opole – gród, miasto, stolica regionu”. W części warsztatowej uczestnicy wykonają własną biżuterię.
• „Echo Walentynek, czyli miłość w malarstwie”
Część teoretyczna będzie przeprowadzona na wystawie stałej „Galeria malarstwa polskiego XIX i XX wieku”, gdzie uczestnicy będą mogli zapoznać się z tematem miłości na podstawie dzieł klasyków malarstwa p[polskiego. W części warsztatowej uczestnicy ozdobią drewnianą ramkę na zdjęcie w kształcie serca przy wykorzystaniu techniki mieszanej.
• „A w Muzeum biało – cementowa zima, gry i zabawy”
Zajęcia przeprowadzone będą na wystawie czasowej Cementownie Opola – przemysł w strukturze miast. W trakcie zajęć realizowanej w formie gry dzieci poznają rodzaje kopalni, narzędzia pracy górników, surowce i sposób jego wykorzystania. W części warsztatowej wykonają pracę przestrzenną z wykorzystaniem cementowych figurek.
Miejsce: Galeria Muzeum Śląska opolskiego, ul. Ozimska 10
• „Małe i duże z Cybisem podróże"
Zajęcie przeprowadzone będą na wystawie czasowej „Jan Cybis. Pejzaże’(Galeria MŚO ul. Ozimska 10). Podczas zajęć zajmiemy się fakturą, kompozycją dzieł artysty, kształtami i kolorem, a każdy z uczestników zajęć będzie miał możliwość stworzenia fragmentu przestrzennego pejzażu – miejsca, które lubi, do którego chciałby pojechać lub w którym chciałby zamieszkać (technika – farby akrylowe, kolaż).
Organizacja zajęć edukacyjnych:
• Lekcje muzealne/teoretyczne, zajęcia teoretyczno-warsztatowe przeprowadzane są wyłącznie na podstawie wcześniejszego zamówienia telefonicznego, Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761. Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl
• Zajęcia edukacyjne (część teoretyczna) odbywają się przy eksponatach na wystawie czasowej w gmachu głównym Muzeum. Na część warsztatową zajęć przechodzimy do pracowni plastycznej (główny gmach)
• Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w zamówionej wcześniej lekcji muzealnej, zajęciach teoretyczno-warsztatowych prosimy o niezwłoczne telefoniczne powiadomienie.
• Pracownik Muzeum oczekuje o wyznaczonej godzinie na grupy, które zamówiły lekcje muzealne, zajęcia teoretyczno-warsztatowe w holu Muzeum przy kasie. Prosimy o pozostawienie kurtek, plecaków w szatni.
• Prosimy o przestrzeganie punktualności. Zajęcia z grupą spóźnioną ponad 15 min mogą być skrócone lub odwołane.
• Nauczyciele i opiekunowie są odpowiedzialni za zachowanie swoich podopiecznych w czasie wizyty w Muzeum, a co za tym idzie, są zobowiązani do obecności na lekcji muzealnej, zajęciach teoretyczno-warsztatowych.
• W czasie wizyty w Muzeum można fotografować eksponaty, nie wolno jednak używać lampy błyskowej i statywu.
• Podczas zajęć zorganizowanych, odbywających się na terenie Muzeum Śląska Opolskiego, obowiązuje Regulamin zwiedzania MŚO.
Bądź na bieżąco z nasza oferta, dopisz się do newslettera:
Obserwuj nas na Facebooku:
Jesteśmy też na Instagramie: