Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Ferie zimowe w Muzeum - zajęcia teoretyczno-warsztatowe

1 lutego 2023 Zajęcia dla grup Opole
Ferie zimowe na Opolszczyźnie rozpoczynają się 14 lutego. Spędźcie je razem z nami. Zabierzemy Was w niezwykłą podróż w czasie. Czekają na Was zajęcia teoretyczno-warsztatowe, a także rodzinne zwiedzanie. Do udziału w zajęciach zapraszamy osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane.

Karta pocztowa ze zbiorów Muzeum, Opole zimą w tle Wieża Piastowska i ośnieżony park zamkowy. Logo zajęć Ferie zimowe w Muzeum

Oferta zajęć w grupach dla osób INDYWIDUALNYCH:

1.    „Echo Walentynek, czyli miłość w malarstwie”

Termin: 14.02.2023 (wtorek); godz. 11:00
Czas: 60-90 min
W dniu 14.02 obchodzimy święto św. Walentego – opiekuna zakochanych. Muzeum zaprasza na zajęcia inspirowane postacią świętego. Po krótkim wstępnie teoretycznym dotyczącym zwyczajów walentynkowych  przystąpimy do działań artystycznych.
Zajęcia przeprowadzone na wystawie stałej „Galeria malarstwa polskiego XIX i XX wieku”.
W części warsztatowej uczestnicy ozdobią drewnianą ramkę na zdjęcie w kształcie serca przy wykorzystaniu techniki mieszanej.

2.    „A w Muzeum biało – cementowa zima, gry i zabawy”

Termin: 16.02.2023 (czwartek), 23.02.2023 (czwartek), godz. 11:00
Czas: 60-90 min
Zajęcia przeprowadzone będą na wystawie czasowej Cementownie Opola – przemysł
w strukturze miast. W trakcie zajęć realizowanej w formie gry dzieci poznają rodzaje kopalni, narzędzia pracy górników, surowce i sposób jego wykorzystania. W części warsztatowej wykonają prace przestrzenną z wykorzystaniem cementowych figurek.

3.    „Na ostatki śledzik gładki”

Termin: 21.02.2023 (wtorek), godz. 11:00
Czas: 60-90 min.
Zajęcia poświęcone będą zwyczajom karnawałowym ze szczególnym uwzględnieniem ostatków.  Królem ostatkowego stołu jest śledź– zapowiedź  wielkanocnego postu. Oprócz części teoretycznej, podejmiemy działania plastyczne – wykonanie pracy przestrzennej.

Miejsce realizacji zajęć: główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7
Koszt: 20 zł/os. *
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Wiek: 6+.

Rezerwacja telefoniczna: Kasa nr tel. 77 44 31 754 (wtorek – sobota 9:30 - 16:50, niedziela 12:00-16:50)


RODZINNE ZWIEDZANIE :

- oprowadzanie tematyczne, główny gmach wystawa stała historyczna oraz Kamienica czynszowa:
15.02.2023 (środa),  godz. 14.00 - „Początki Opola – gród wczesnośredniowieczny na Ostrówku”
18.02.2023 (sobota), godz. 16.00 – „Życie codzienne w Opolu na przełomie XIX i XX wieku”
25.02.2023 (sobota),  godz. 16.00 - Rzemiosła i rzemieślnicy w dawnym Opolu na przykładzie wystawy historycznej stałej

Rezerwacja telefoniczna: Kasa nr tel. 77 44 31 754 (wtorek – sobota 9:30 - 16:50, niedziela 12:00-16:50)

Koszt: bilet wstępu do Muzeum (główny gmach: bilet normalny 15 zł, bilet ulgowy 10 zł; Kamienica czynszowa bilet normalny 10 zł, ulgowy 6 zł) lub przyjdź z dzieckiem wejdź BEZPŁATNIE.



Oferta zajęć dla GRUP ZORGANIZOWANYCH (np. półkolonie, świetlice, przedszkola).

Termin:
14 - 16.02; w godz. 9:30 – 14:00
21 - 24.02.2023 w godz. 9:30 – 14:00

Czas zajęć: 60-90 min
Wiek: 6+.
Rezerwacja telefoniczna: Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761. Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl
Koszt: 20 zł/os. *
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.


Zapraszamy na zajęcia realizowane w gmachu głównym Muzeum ul. Mały Rynek 7 oraz w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego przy ul. Ozimskiej 10 w 4 blokach tematycznych, do wyboru:

Miejsce: główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7

•    „Kabłączki, kaptorgi i zausznice, czyli słów kilka o średniowiecznej biżuterii”.
Część teoretyczna będzie przeprowadzona na dwóch wystawach stałych: „Pradzieje i wczesne średniowiecze Opolszczyzny”, „Opole – gród, miasto, stolica regionu”. W części warsztatowej uczestnicy wykonają własną biżuterię.

•    „Echo Walentynek, czyli miłość w malarstwie”
Część teoretyczna będzie przeprowadzona na wystawie stałej „Galeria malarstwa polskiego XIX i XX wieku”, gdzie uczestnicy będą mogli zapoznać się z  tematem miłości na podstawie dzieł klasyków malarstwa p[polskiego. W części warsztatowej uczestnicy ozdobią drewnianą ramkę na zdjęcie w kształcie serca przy wykorzystaniu techniki mieszanej.

•    „A w Muzeum biało – cementowa zima, gry i zabawy”
Zajęcia przeprowadzone będą na wystawie czasowej Cementownie Opola – przemysł w strukturze miast. W trakcie zajęć realizowanej w formie gry dzieci poznają rodzaje kopalni, narzędzia pracy górników, surowce i sposób jego wykorzystania. W części warsztatowej wykonają pracę przestrzenną z wykorzystaniem cementowych figurek.

Miejsce: Galeria Muzeum Śląska opolskiego, ul. Ozimska 10
•    „Małe i duże z Cybisem podróże"
Zajęcie przeprowadzone będą na wystawie czasowej „Jan Cybis. Pejzaże’(Galeria MŚO ul. Ozimska 10). Podczas zajęć zajmiemy się fakturą, kompozycją dzieł artysty, kształtami i kolorem, a każdy z uczestników zajęć będzie miał możliwość stworzenia fragmentu przestrzennego pejzażu – miejsca, które lubi, do którego chciałby pojechać lub w którym chciałby zamieszkać (technika – farby akrylowe, kolaż).


Organizacja zajęć edukacyjnych:


• Lekcje muzealne/teoretyczne, zajęcia teoretyczno-warsztatowe przeprowadzane są wyłącznie na podstawie wcześniejszego zamówienia telefonicznego, Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761. Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl

• Zajęcia edukacyjne (część teoretyczna) odbywają się przy eksponatach na wystawie czasowej w gmachu głównym Muzeum. Na część warsztatową zajęć przechodzimy do pracowni plastycznej (główny gmach)

• Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w zamówionej wcześniej lekcji muzealnej, zajęciach teoretyczno-warsztatowych prosimy o niezwłoczne telefoniczne powiadomienie.

• Pracownik Muzeum oczekuje o wyznaczonej godzinie na grupy, które zamówiły lekcje muzealne, zajęcia teoretyczno-warsztatowe w holu Muzeum przy kasie. Prosimy o pozostawienie kurtek, plecaków w szatni.

• Prosimy o przestrzeganie punktualności. Zajęcia z grupą spóźnioną ponad 15 min mogą być skrócone lub odwołane.

• Nauczyciele i opiekunowie są odpowiedzialni za zachowanie swoich podopiecznych w czasie wizyty w Muzeum, a co za tym idzie, są zobowiązani do obecności na lekcji muzealnej, zajęciach teoretyczno-warsztatowych.

• W czasie wizyty w Muzeum można fotografować eksponaty, nie wolno jednak używać lampy błyskowej i statywu.

• Podczas zajęć zorganizowanych, odbywających się na terenie Muzeum Śląska Opolskiego, obowiązuje Regulamin zwiedzania MŚO.








Bądź na bieżąco z nasza oferta, dopisz się do newslettera:


Obserwuj nas na Facebooku:

Jesteśmy też na Instagramie:







 

Zobacz inne aktualności

Dni Otwarte Funduszy Europejskich - warsztaty, oprowadzanie po wystawie czasowej

Zapraszamy do udziału w dwudniowym wydarzeniu, organizowanym przez nasze muzeum w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich! Grupy szkolne mogą wziąć udział w warsztatach „Europa na sportowo”, aby odkryć tajemnice europejskiego sportu. Dla osób indywidualnych przygotowaliśmy warsztaty „Zielniki podróżników. Odkrywając tajemnice przyrody Europy”. Wszyscy zainteresowani mogą także wziąć udział w rodzinnym oprowadzaniu po wystawie „Obcy wśród nas”, zgłębiając historię i fascynujące oblicza natury. Dołącz do naszej podróży po Europejskim dziedzictwie!

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.