Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Ferie zimowe w Muzeum Czynu Powstańczego, "Sowi wieczór"

1 lutego 2023 Zajęcia dla grup Opole
Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego serdecznie zaprasza na zajęcia edukacyjne podczas ferii zimowych.

plakat inforamcyjny Ferie w Muzeum Czynu Powstańczego, w tle sowa

W tym roku dwa czwartkowe popołudnia poświęcimy poznaniu biologii i ekologii sów.

Termin:
- 16.02.2023, godz. 16:00 
- 23.02.2023, godz. 16:00

Miejsce:
Muzeum Czynu Powstańczego przy ul. Leśnickiej 28 w Górze św. Anny.


Czy zastanawialiście się kiedyś jak to jest możliwe, że latająca w ciemności sowa nie zderza się z przeszkodami, a do tego potrafi bezszelestnie zbliżyć się do ofiary i ją upolować? Tego wszystkiego będziecie mogli dowiedzieć się w pierwszej części naszych zajęć. Ba! Nawet na własnej skórze będziecie mogli się przekonać jak ostre są sowie pazury i jak miękkie są ich pióra. Wśród sowich eksponatów nie zabraknie największego europejskiego gatunku – puchacza.
W części warsztatowej dowiecie się co to jest wypluwka i samodzielnie ustalicie uszatkowe menu. Zaopatrzeni w niezbędną wiedzę na temat sowich zwyczajów wybierzemy się na poszukiwania puszczyków. Być może uda nam się usłyszeć lub zobaczyć nawet tego, który zamieszkuje okolice muzeum i został przez nas zaobrączkowany. Wyprawa zostanie okraszona informacjami na temat sów w wierzeniach ludowych i legendach. Koniecznie zabierzcie ze sobą latarki, a najlepiej czołówki!
Całość zakończymy integracyjnym ogniskiem, warto zatem wyposażyć się na tę okoliczność w adekwatny prowiant.

WAŻNE: Na zajęcia obowiązuje adekwatny do pogody strój terenowy. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia zostaną przeniesione na inny dzień lub odwołane.


Koszt zajęć dla jednej osoby to 20 zł*
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Ze względu na specyfikę zajęć minimalny wiek uczestnika to 10 lat. Osoby niepełnoletnie biorą udział w zajęciach pod opieką osoby dorosłej.
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem tel.: 774615466 lub e-mail: przyroda@muzeum.opole.pl. (osoba do kontaktu: Agnieszka Mulawa).


Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.