Ferie zimowe w Muzeum Czynu Powstańczego, "Sowi wieczór"

1 lutego 2023 Zajęcia dla grup Opole
Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego serdecznie zaprasza na zajęcia edukacyjne podczas ferii zimowych.

plakat inforamcyjny Ferie w Muzeum Czynu Powstańczego, w tle sowa

W tym roku dwa czwartkowe popołudnia poświęcimy poznaniu biologii i ekologii sów.

Termin:
- 16.02.2023, godz. 16:00
- 23.02.2023, godz. 16:00

Miejsce:
Muzeum Czynu Powstańczego przy ul. Leśnickiej 28 w Górze św. Anny.

Czy zastanawialiście się kiedyś jak to jest możliwe, że latająca w ciemności sowa nie zderza się z przeszkodami, a do tego potrafi bezszelestnie zbliżyć się do ofiary i ją upolować? Tego wszystkiego będziecie mogli dowiedzieć się w pierwszej części naszych zajęć. Ba! Nawet na własnej skórze będziecie mogli się przekonać jak ostre są sowie pazury i jak miękkie są ich pióra. Wśród sowich eksponatów nie zabraknie największego europejskiego gatunku – puchacza.
W części warsztatowej dowiecie się co to jest wypluwka i samodzielnie ustalicie uszatkowe menu. Zaopatrzeni w niezbędną wiedzę na temat sowich zwyczajów wybierzemy się na poszukiwania puszczyków. Być może uda nam się usłyszeć lub zobaczyć nawet tego, który zamieszkuje okolice muzeum i został przez nas zaobrączkowany. Wyprawa zostanie okraszona informacjami na temat sów w wierzeniach ludowych i legendach. Koniecznie zabierzcie ze sobą latarki, a najlepiej czołówki!
Całość zakończymy integracyjnym ogniskiem, warto zatem wyposażyć się na tę okoliczność w adekwatny prowiant.

WAŻNE: Na zajęcia obowiązuje adekwatny do pogody strój terenowy. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia zostaną przeniesione na inny dzień lub odwołane.

Koszt zajęć dla jednej osoby to 20 zł*
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Ze względu na specyfikę zajęć minimalny wiek uczestnika to 10 lat. Osoby niepełnoletnie biorą udział w zajęciach pod opieką osoby dorosłej.
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem tel.: 774615466 lub e-mail: przyroda@muzeum.opole.pl. (osoba do kontaktu: Agnieszka Mulawa).

Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz