Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Ferie zimowe w Muzeum Czynu Powstańczego, "Sowi wieczór"

1 lutego 2023 Edukacja
Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego serdecznie zaprasza na zajęcia edukacyjne podczas ferii zimowych.

plakat inforamcyjny Ferie w Muzeum Czynu Powstańczego, w tle sowa

W tym roku dwa czwartkowe popołudnia poświęcimy poznaniu biologii i ekologii sów.

Termin:
- 16.02.2023, godz. 16:00 
- 23.02.2023, godz. 16:00

Miejsce:
Muzeum Czynu Powstańczego przy ul. Leśnickiej 28 w Górze św. Anny.


Czy zastanawialiście się kiedyś jak to jest możliwe, że latająca w ciemności sowa nie zderza się z przeszkodami, a do tego potrafi bezszelestnie zbliżyć się do ofiary i ją upolować? Tego wszystkiego będziecie mogli dowiedzieć się w pierwszej części naszych zajęć. Ba! Nawet na własnej skórze będziecie mogli się przekonać jak ostre są sowie pazury i jak miękkie są ich pióra. Wśród sowich eksponatów nie zabraknie największego europejskiego gatunku – puchacza.
W części warsztatowej dowiecie się co to jest wypluwka i samodzielnie ustalicie uszatkowe menu. Zaopatrzeni w niezbędną wiedzę na temat sowich zwyczajów wybierzemy się na poszukiwania puszczyków. Być może uda nam się usłyszeć lub zobaczyć nawet tego, który zamieszkuje okolice muzeum i został przez nas zaobrączkowany. Wyprawa zostanie okraszona informacjami na temat sów w wierzeniach ludowych i legendach. Koniecznie zabierzcie ze sobą latarki, a najlepiej czołówki!
Całość zakończymy integracyjnym ogniskiem, warto zatem wyposażyć się na tę okoliczność w adekwatny prowiant.

WAŻNE: Na zajęcia obowiązuje adekwatny do pogody strój terenowy. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia zostaną przeniesione na inny dzień lub odwołane.


Koszt zajęć dla jednej osoby to 20 zł*
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Ze względu na specyfikę zajęć minimalny wiek uczestnika to 10 lat. Osoby niepełnoletnie biorą udział w zajęciach pod opieką osoby dorosłej.
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem tel.: 774615466 lub e-mail: przyroda@muzeum.opole.pl. (osoba do kontaktu: Agnieszka Mulawa).


Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.