Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Cybisowie – opowieści z życia rodziny. Oferta Edukacyjna Maj - Czerwiec 2022 r.

15 maja 2022 Zajęcia dla grup Opole
Jakim tatą był Jan Cybis? Jak wyglądało życie codzienne państwa Cybisów i jakie miejsce zajmowała w nim sztuka? Podczas zajęć „zatrzymamy się” w różnych momentach życia artysty i jego rodziny.

Cybisowie

Cybisowie – opowieści z życia rodziny

„Na początku lat czterdziestych, chociaż nie miałem książek z obrazkami, miałem ten przywilej, że wystarczyło poprosić – tato, narysuj mi żyrafę, wielbłąda, słonia czy nosorożca, a natychmiast na kawałku papieru pojawiał się zamówiony zwierzak*” – takimi słowami Jacek Cybis wspomina swojego ojca, wielkiego polskiego malarza rodem spod Głogówka, którego największa w Polsce kolekcja prac znajduje się właśnie w Muzeum Śląska Opolskiego.

Jakim tatą był Jan Cybis? Jak wyglądało życie codzienne państwa Cybisów i jakie miejsce zajmowała w nim sztuka? Podczas zajęć „zatrzymamy się” w różnych momentach życia artysty i jego rodziny: od czasów szkolnych po powroty do rodzinnego domu i sióstr we Wróblinie. Przyjrzymy się wybranym szkicom, rysunkom i rodzinnym fotografiom Jana Cybisa i rodziny, a następnie przygotujemy ramki na zdjęcia lub rysunki – prezent dla mamy lub taty z okazji ich święta, jak się patrzy!

Miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10, Opole

Czas trwania: ok. 60 min.

Terminy: 20.05.-23.06.2022, wtorek – piątek, 9.30 –14.00 (szczegółowe godziny zajęć do ustalenia)

Koszt: 10 zł / os., opiekunowie bezpłatnie

Rezerwacje biletów warsztatowych – Dział Edukacji Muzealnej: tel. 77 44 31 761 od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.30 oraz mailowo edukacja@muzeum.opole.pl

(Serdecznie prosimy opiekunów o zabranie mocnej torby do spakowania prac wykonanych przez młodsze dzieci).

*cytat pochodzi z artykułu „Syn malarza czyli malarski syn”, z katalogu do wystawy malarstwa ojca w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej z 2017 r


Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.