Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Muzeum Czyn Powstańczego w Górze św. Anny - pokaz filmu „Niepodległość”, reż. Krzysztof Talczewski. 14 maja 2022 r., godz. 18:00

15 maja 2022 Wydarzenie
Zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego „Niepodległość” w reżyserii Krzysztofa Talczewskiego. Pokaz odbędzie się 14 maja 2022 r. (sobota, Noc Muzeów) o godzinie 18:00 przed budynkiem Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny, ul. Leśnicka 28.

Plakat informacyjny, pokaz filmu Niepodległość, reż. Krzysztof Talczewski

Film, powstały z pokoloryzowanych materiałów filmowych z lat 1914-1923, ukazuje drogę Polski do odzyskania niepodległości w 1918 roku oraz budowę polskiej państwowości w latach kolejnych.

Patronat Honorowy Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”
Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Połączenie Górnego Śląska z Polską”


Zachęcamy do obserwowania nas na:
Facebook Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny - oddział Muzeum Śląska Opolskiego
Facebook Muzeum Śląska Opolskiego
Facebook Dział Przyrody MŚOZobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.