Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Oferta edukacyjna dla grup przedzkolnych i szkolnych. Święta Bożego Narodzenia na Śląsku Opolskim.

1 grudnia 2023 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne na podróż po tradycjach Bożonarodzeniowych na Śląsku Opolskim! Nasza oferta edukacyjna to świąteczne zajęcia teoretyczno-warsztatowe, które połączą naukę z kreatywnym tworzeniem. Podczas tych zajęć uczestnicy odkryją bogactwo i piękno śląskich tradycji świątecznych oraz będą mieli okazję stworzyć własne ozdoby świąteczne, wykorzystując techniki mieszane.

Część teoretyczna:
•    Wprowadzenie do Świąt Bożego Narodzenia na Śląsku Opolskim: Dowiemy się czym charakteryzują się Święta Bożego Narodzenia w tym regionie. Poznamy tradycje, obrzędy i zwyczaje świąteczne Śląska Opolskiego.
•    Rozmowa o śląskich tradycjach świątecznych: Omówimy najważniejsze elementy świątecznych tradycji na Śląsku Opolskim. Będziemy rozmawiać o potrawach, postaciach, legendach i zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem.

Część warsztatowa:
•    Tworzenie ozdób świątecznych: Po zapoznaniu się z tradycjami, przystąpimy do tworzenia własnych ozdób świątecznych. Uczestnicy zajęć wykorzystując różne techniki plastyczne takie jak: malowanie, łączenie gotowych elementów z malowanymi, klejenie, tapowanie czy decoupage, tworzyć będą własne,  ozdoby inspirowane tradycjami śląskimi.

Prowadzący: pracownicy Działu Edukacji Muzealnej.

Do udziału w zajęciach zapraszamy:
Do udziału w zajęciach zapraszamy:
- dzieci w wieku przedszkolnym
- uczniów klas 1-3
- uczniów klas 4 – 8
- uczniów szkół ponadpodstawowych
Materiały (zapewnia muzeum) i techniki warsztatowe zostaną dostosowane do grup wiekowych.

Miejsce: Główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7 (wejście od kościoła „na Górce”)
Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo: wejście do Głównego gmachu Muzeum od ul. Muzealnej [Kliknij i zobacz wejście]

Koszt: 20 zł/ uczestnik; nauczyciel/opiekun bezpłatnie
Czas: 60-90 min.
Termin: zajęcia prowadzone są od 28.11.2023 do 22.12.2023 (wtorek – piątek) w godz. 9:30 – 14:30

Rezerwacja terminu: Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761. Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl  


Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia ”, 15.06.2024, godz.. 12:00

Serdecznie zapraszamy na Sobotnie pogotowie twórcze: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia”. W ramach Europejski Dni Archeologii przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, podczas których przybliżymy sztukę naskalną epoki kamienia. Dzieci będą miały okazję wykonać swoje malowidła i rysunki w podobny sposób jak dawniej robili to prehistoryczni łowcy i zbieracze.

Zobacz

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.