Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne dla seniorów: „Rozwój broni palnej w XIX wieku”

4 stycznia 2024 Wydarzenie
Z radością informujemy, że zbliża się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum". Tym razem pragniemy Was serdecznie zaprosić na prelekcję i zwiedzanie części stałej wystawy historycznej, poświęconej tematom „Rozwój broni palnej w XIX wieku”.

logo wydarzenia, Senior w muzeum
Data:
4.01.2024
Godzina: 10:00
Miejsce: Główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7
Prowadzący: Witold Garbal – Kierownik Działu Historycznego w MŚO

Tytuł:
„Rozwój broni palnej w XIX wieku”
Czas: 60 min.
Wstęp wolny
Rezerwacja telefoniczna:
77 443 17 54 (Kasa Muzeum wt - nd)


Na to spotkanie pragniemy Was zaprosić w imieniu kierownika Działu Historycznego, który przybliży tajniki rozwoju broni palnej w dziewiętnastym wieku oraz oprowadzi po stałej wystawie historycznej. Czwartkowe spotkanie to będzie okazją, aby zgłębić tajnikiPistolet bałkański skałkowy ,XVIII/ XIX w., ze zbiorów MŚO konstrukcji broni palnej, śledzić jej rozwój oraz zrozumieć, jak te zmiany wpłynęły na bieg historii wojen.

Prosimy o potwierdzenie swojej obecności: 77 443 17 54 (Kasa Muzeum, wt-nd); 77 443 17 57 (Koordynator, pn-pt)

Fot. Pistolet bałkański skałkowy ,XVIII/ XIX w., ze zbiorów MŚO

Czekamy na Państwa w Muzeum Śląska Opolskiego, gdzie historia spotyka się z nowymi przyjaciółmi (tradycyjnie przy kawie, herbacie i słodkościach).
                                                                                      

Chcielibyśmy również poinformować, że w trakcie spotkania będziecie mieli Państwo możliwość zakupu publikacji poświęconej broni palnej ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego pt. „Broń palna ręczna – katalog zbiorów", która dostępna będzie w kasie muzeum, koszt: 10 zł.
Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.