Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne dla seniorów: „Rozwój broni palnej w XIX wieku”

4 stycznia 2024 Wydarzenie
Z radością informujemy, że zbliża się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum". Tym razem pragniemy Was serdecznie zaprosić na prelekcję i zwiedzanie części stałej wystawy historycznej, poświęconej tematom „Rozwój broni palnej w XIX wieku”.

logo wydarzenia, Senior w muzeum
Data:
4.01.2024
Godzina: 10:00
Miejsce: Główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7
Prowadzący: Witold Garbal – Kierownik Działu Historycznego w MŚO

Tytuł:
„Rozwój broni palnej w XIX wieku”
Czas: 60 min.
Rezerwacja telefoniczna:
77 443 17 54 (Kasa Muzeum wt - nd)

Na to spotkanie pragniemy Was zaprosić w imieniu kierownika Działu Historycznego, który przybliży tajniki rozwoju broni palnej w dziewiętnastym wieku oraz oprowadzi po stałej wystawie historycznej. Czwartkowe spotkanie to będzie okazją, aby zgłębić tajnikiPistolet bałkański skałkowy ,XVIII/ XIX w., ze zbiorów MŚO konstrukcji broni palnej, śledzić jej rozwój oraz zrozumieć, jak te zmiany wpłynęły na bieg historii wojen.

Prosimy o potwierdzenie swojej obecności: 77 443 17 54 (Kasa Muzeum, wt-nd); 77 443 17 57 (Koordynator, pn-pt)

Fot. Pistolet bałkański skałkowy ,XVIII/ XIX w., ze zbiorów MŚO

Czekamy na Państwa w Muzeum Śląska Opolskiego, gdzie historia spotyka się z nowymi przyjaciółmi (tradycyjnie przy kawie, herbacie i słodkościach).

Chcielibyśmy również poinformować, że w trakcie spotkania będziecie mieli Państwo możliwość zakupu publikacji poświęconej broni palnej ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego pt. „Broń palna ręczna – katalog zbiorów", która dostępna będzie w kasie muzeum, koszt: 10 zł.

Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz