Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

31 lipca 2024 Zajęcia dla grup Opole
Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

zdjecia przewodnika muzealnego oprowadzającego grupę szkoolna po jednym z mieszkań, Kamienica czynszowa, logo wydarzenia

W Kamienicy prezentujemy 5 mieszkań. Każde wyposażono w meble i przedmioty z poszczególnych epok. Są więc i izby XIX-wieczne, z początku XX wieku oraz z lat 50-tych i 70-tych XX wieku. Jest także modelowy strych.
W trakcie oprowadzania:
- poznacie historię Kamienicy czynszowej i życia codziennego ludzi tam mieszkających na przełomie XIX i XX wieku,
- poznacie codzienne zwyczaje mieszkańców czynszówek.

Oprowadzanie tematyczne, do wyboru:
- Jak wyglądało dzieciństwo naszych przodków na przykładzie mieszkań w Kamienicy czynszowej w Opolu na przełomie XIX i XX wieku?
- Życie codzienne w mieście plebiscytowym, czyli Opole w latach 20. XX wieku.
KOSZT:  50 zł od grupy/klasy + bilet wstępu do kamienicy 5zł/os - OPROWADZANIE TEMATYCZNE
• rezerwacja przewodnika minimum z tygodniowym wyprzedzeniem.
• opłatę za przewodnika uiszcza się w kasie muzeum główny gmach).


Jak zamówić przewodnika?
•    usługi przewodnickie rezerwujemy z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.
•    grupa zwiedzających może liczyć maksymalnie 30 osób.
•    zwiedzanie Kamienicy czynszowej trwa 45-60 min.
•    wizytę w Kamienicy czynszowej należy potwierdzić lub odwołać na 3-4 dni przed terminem.

Odpłatność za usługę przewodnicką
•    25 zł od grupy/klasy + bilet wstępu do muzeum/kamienicy 5zł/os. - KAMIENICA Z PRZEWODNIKIEM
•   
50 zł od grupy/klasy + bilet wstępu do muzeum/kamienicy 5zł/os. - OPROWADZANIE TEMATYCZNE

Opłatę za przewodnika wnosi się w kasie muzeum (główny gmach, Mały Rynek 7  - wejście od kościoła "na Górce".

Aby otrzymać Fakturę VAT prosimy o podawanie danych do faktury (nazwa instytucji, adres z kodem pocztowym, NIP) podczas dokonywania telefonicznej rezerwacji.

Opiekunowie grup są zwolnieni z opłaty.

Uwagi
•    prosimy o przestrzeganie punktualności. Zajęcia z grupą spóźnioną ponad 15 min mogą być skrócone lub odwołane.
•    przewodnik muzealny oczekuje o wyznaczonej godzinie na grupę w holu muzeum, przy kasie (ul. Mały Rynek 7, wejście od strony kościoła na Górce).
•    prosimy o pozostawienie kurtek, plecaków w szatni w Kamienicy czynszowej.
•    nauczyciele i opiekunowie są odpowiedzialni za zachowanie swoich podopiecznych w czasie wizyty w Kamienicy czynszowej, a co za tym idzie, są zobowiązani do obecności w trakcie oprowadzania.
•    w czasie wizyty w Kamienicy czynszowej można fotografować eksponaty, nie wolno jednak używać lampy błyskowej i statywu.
•    podczas pobytu w Muzeum Śląska Opolskiego/ Kamienicy czynszowej, obowiązuje Regulamin zwiedzania MŚO (dostępny m.in. w kasie).

Przewodników spoza MŚO oraz grupy zorganizowane prosimy o poinformowanie o planowanej wizycie w celu usprawnienia ruchu w Kamienicy czynszowej. Ze względu na dużą liczbę osób zwiedzających w czwartki, grupy zorganizowane (pow. 10 osób) zobligowane są do wcześniejszej rezerwacji terminu zwiedzania.

Informacje i rezerwacja:
Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761. Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl lub do Dział Komunikacji tel. 77 443-17-57 e-mail: promocja@muzeum.opole.pl

Zachęcamy do skorzystania z oferty Muzeum z przewodnikiem [KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ...]

Wirtualny spacer po Kamienicy czynszowej [wystarczy klik ;) ]


Bądź na bieżąco z nasza oferta, dopisz się do newslettera:


Obserwuj nas na Facebooku:

Jesteśmy też na Instagramie: 

Zobacz inne aktualności

Rodzinne poszukiwanie skarbów. Pożegnanie wakacji w muzeum

Zapraszamy na niezapomnianą rodzinną przygodę! W ostatnią sobotę sierpnia Muzeum Śląska Opolskiego organizuje w ramach zakończenia wakacji, grę terenową „Rodzinne poszukiwanie skarbów". To wyjątkowa okazja, aby wyruszyć w fascynującą podróż pełną zagadek, szyfrów i historycznych ciekawostek. Po zakończeniu gry terenowej zachęcamy do udziału w twórczych warsztatach, które będą doskonałą okazją do rozwinięcia kreatywności.

Zobacz

„Kwiaty” Jana Cybisa. Prezentacja nowego obrazu zakupionego do kolekcji Muzeum Śląska Opolskiego.

Jedna z dwóch zakupionych w lipcu tego roku prac Jana Cybisa – obraz „Kwiaty” – zostanie udostępniona publiczności w czwartek, 22 sierpnia 2024 r. Obraz wzbogaci stałą wystawę malarstwa artysty, prezentowaną w Galerii przy ul. Ozimskiej 10. Środki na zakup dzieł pozyskane zostały z programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.