Weekend Seniora z kulturą

1 października 2023 Wydarzenie
Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na niezwykłe wydarzenie kulturalne, które odbędzie się w ramach akcji "Weekend Seniora z Kulturą," zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To niepowtarzalna okazja, aby spędzić niezapomniany weekend w otoczeniu sztuki, muzyki i fotografii w Muzeum Śląska Opolskiego.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ:
w dniach 29.09.-1.10.2023
wstęp bezpłatny dla Seniorów do obiektów Muzeum Śląska Opolskiego: Główny gmach Muzeum ul. Mały Rynek 7, 7a; Kamienica czynszowa, ul. Św. Wojciecha 9; Studnia czerpalna, ul. Muzealna; Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10

29.09.2023, godz. 17:00
Koncert Zespołu Wokalno-Instrumentalnego CAMERTON Towarzystwa Przyjaciół Opola
Bezpłatne wejściówki do pobrania od 26.09.2023:

I pula wejściówek w kasie Muzeum

(w godz. pracy głównego gmachu)*
* 1 osoba = 2 wejściówki
Liczba UCZESTNIKÓW OGRANICZONA. Nie przyjmujemy rezerwacji telefonicznej.

II pula wejściówek Zespół Camerton,
Biuro czynne:
wtorek – piątek od 10.00 do 14.00
telefon: + 48 508 153 971
telefon: + 48 514 555 127
tpo.opole@wp.pl

30.09.2023, godz. 10:00; Warsztaty fotografii studyjnej – Piotr Werner – W świetle inspiracji.
Zapisy na stronie Fundacji 2.8
Prowadzący: Cyfrowe.pl
Miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7, sala audiowizualna

30.09.2023; godz. 13:00; Spotkania w ramach 13 Opolskiego Festiwalu Fotografii z:
- Jacenty Dędek
- Krystian Bielatowicz
- Michał Szalas
- Mikołaj Nowacki
- Joanna Kinowska
Miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7 (sala odczytowa); WSTĘP WOLNY

30.09.2023; godz. 18:30; Wernisaże wystaw w ramach 13 Opolski Festiwal Fotografii - Echa; WSTĘP WOLNY
1)"#NOW"
Szkoła Filmowa w Łodzi: Maciej Bernaś, Justyna Chrobot, Paweł Giza, Natalia Godek, Patrycja Gotszling, Michalina Kacperak, Monika Łuczak, Magdalena Michalak, Łukasz Pawłowski, Filip Preis, Monika Sałyga, Michał Siarek, Agata Wieczorek, Karolina Wojtas, Tomek Wysocki
2) "Behind the mask"
Krystian Bielatowicz
3) "Albinosi"
Michał  Szalast
4) "Odra"
Mikołaj Nowacki
5) "Terra Innominata"
Marcin Kuran
6) "Krok w przód, krok w tył"
Katarzyna Łoś laureatka konkursu "Pokaż się"

1.10.2023, godz.: 12:00; Oprowadzanie kuratorskie: 30 lat fotografii, Szkoła Filmowa w Łodzi; Marek Szyryk
Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7 (sala odczytowa); WSTĘP WOLNY

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - warsztaty twórcze dla Seniorów

Szanowni Seniorzy, z ogromną przyjemnością zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie w ramach cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum", które odbędzie się 23 maja (a nie w pierwszy czwartek miesiąca). Tym razem przygotowaliśmy dla Was warsztaty twórcze pt. "Włóczkowa harmonia", które zapewnią nam inspirującą atmosferę, sprzyjającą kreatywnemu eksperymentowaniu.

"Gęsiego do muzeum" - zajęcia dla dzieci. Oferta dla osób indywidualnych

Zapraszamy dzieci i ich rodziców, opiekunów do przygody w świecie kultury wiejskiej! W związku z nadchodzącymi egzaminami ósmoklasistów i przerwą szkolną dla klas młodszych planowaną od 13 maja, Muzeum zachęca do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej: "Gęsiego do Muzeum" która zapewni ciekawe spędzenie czasu, ale także pozwoli lepiej poznać życie wiejskie na Śląsku Opolskim.