Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - luty

1 lutego 2021 Edukacja
Nie od dziś wiadomo, że sztuka jest jak lekarstwo (na różne troski), dlatego niezwłocznie zapraszamy do gmachu głównego na warsztaty plastyczne połączone z opowieściami o muzealnych eksponatach.
 • Dawne zawody w Opolu
  6 lutego 2021
  Jakie zawody były popularne kiedyś w Opolu, a jakie teraz? Jakich używano narzędzi dawniej i dziś? Dowiemy się tego na zajęciach prowadzonych na historycznej wystawie stałej w gmachu głównym Muzeum Śląska Opolskiego. Podczas drugiej zajęć ozdobimy przedmiot-niespodziankę, który związany będzie z jednym z omówionych zawodów.
 • Z miłości do szkła
  13 lutego 2021
  Czym jest szkło artystyczne? Podczas zajęć opowiemy o ponadczasowym i niezwykle popularnym tworzywie, z którego powstają przedmioty o różnych funkcjach, formach i przeznaczeniu. Będą one prowadzone na nowej wystawie stałej prezentowanej w gmachu głównym Muzeum Śląska Opolskiego zatytułowanej „Projektanci – na Śląsku Opolskim/ze Śląska Opolskiego”. Na koniec powstaną indywidualne kompozycje ze szklanych paciorków - w formie breloka lub zawieszki - doskonały prezent dla ukochanej osoby na Walentynki!
 • Fałszerze sztuki
  20 lutego 2021
  Zabawimy się w fałszerzy sztuki. Po zapoznaniu się z obrazami najwybitniejszych polskich artystów, znajdującymi się w naszej Galerii malarstwa polskiego XIX i XX w. będziemy mogli naszkicować wybrany przez siebie obraz,  a następnie „skopiować” go metodą graficzną i tak wykonaną pracę… wynieść z Muzeum i zabrać do swojego domu.
 • Malowanie na szkle
  27 lutego 2021
  Spotkanie poświęcone będzie dziewiętnastowiecznej technice malowania na szkle. Tematyka szklanych obrazków w przeszłości związana była z tzw. miejscami pątniczymi i przedstawiano na nich głównie świętych. Przykłady takich malowideł będzie można zobaczyć na stałej wystawie etnograficznej. Jak wyglądają współczesne obrazy malowane na szkle? Podczas warsztatów poznamy tajniki tej techniki.

Spotkania odbywają się  z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Indywidualne spotkania dla dzieci w wieku 6-10 lat  - godz. 12.00 (limit: 5 miejsc, w warsztatach biorą udział dzieci bez opiekunów)    
bilet warsztatowy: 10 zł/dziecko         

Rodzinnie w muzeum – godziny do ustalenia (limit: 5 miejsc)
bilet warsztatowy: 30 zł/rodzina
--------------------------------------
rezerwacje biletów warsztatowych oraz godzin spotkań:
tel. 77 44 31 761 (od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.30)
oraz mailowo edukacja@muzeum.opole.pl
prowadzenie: pracownicy Działu Edukacji Muzealnej
gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego
Mały Rynek 7

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.