Przyrodnicze wakacje z Muzeum - terenowe zajęcia dla dzieci. Najbliższe - bezpłatne - zajęcia 22.07.2023, godz. 11:00

5 lipca 2023 Zajęcia dla grup Opole
Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza do udziału w cyklu wakacyjnych zajęć przyrodniczych. Wszystkie wydarzenia edukacyjne mają charakter terenowy i odbywają się w zielonych przestrzeniach miasta Opola. Będą to tematyczne spacery przeplatane przyrodniczymi opowieściami uzupełnione różnymi aktywnościami oraz zagadkami, quizami, krzyżówkami. Zajęcia odbywają się w drugą i ostatnią sobotę lipca oraz sierpnia.

plakat informacyjnyW lipcu zapraszamy na zajęcia z zakresu dendrologii poszerzające wiedzę na temat drzew
i krzewów występujących na Wyspie Bolko, Parku Nadodrzańskim i w centrum Opola.

Sierpniowe zajęcia skupią się na bliższym poznaniu i obserwacji zwierząt występujących w mieście. Zajęcia odbędą się w ścisłym centrum Opola. Osoby posiadające lornetki prosimy o ich zabranie ze sobą.

Wakacyjny rozkład jazdy:

•       „Drzewa i krzewy bez tajemnic”
* kiedy: 08.07.2023 r., godz.:11:00
   gdzie: Wyspa Bolko
! KOSZT: BEZPŁATNE
Obowiązują zapisy pod numerem tel. 77 461 54 66 lub mailowo: przyroda@muzeum.opole.pl, osoba do kontaktu: Agnieszka Mulawa

* kiedy: 22.07.2023 r., godz.:11:00
   gdzie: Centrum miasta i Park Nadodrzański

•       „Zwierzęta w mieście”
* kiedy: 12.08.2023 r., godz.:11:00
   gdzie: Centrum miasta oraz Park Nadodrzański

* kiedy: 26.08.2023 r., godz.:11:00
   gdzie: Centrum miasta oraz Park Nadodrzański

Cena: lipcowe wydarzenia BEZPŁATNE*
*dzięki hojności Narodowego Banku Polskiego oddział okręgowy w Opolu, lipcowa, wakacyjna oferta edukacyjna (warsztaty, zajęcia terenowe) jest bezpłatna są bezpłatne

koszt zajęć w sierpniu: 20 zł*/os. KUP BILET ON-LINE (wkrótce dostępny na naszej stronie)
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.

Czas trwania zajęć: ok. 1,5 h.
Osoby niepełnoletnie biorą udział w zajęciach pod opieką osoby dorosłej.

Oferta jest skierowana również do grup zorganizowanych tj. półkolonie, świetlice (maks. 15 osób).

Zajęcia dla grup realizowane od wtorku do piątku w godz. 9:30 - 14:30. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 774615466 lub mailowo: przyroda@muzeum.opole.pl., osoba do kontaktu: Agnieszka Mulawa.

Cena: 20 zł/os.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Dokładne miejsce zbiórki na poszczególne zajęcia zostanie podane podczas zapisów.

Obowiązuje adekwatny do pogody strój terenowy. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia mogą zostać odwołane.

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - warsztaty twórcze dla Seniorów

Szanowni Seniorzy, z ogromną przyjemnością zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie w ramach cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum", które odbędzie się 23 maja (a nie w pierwszy czwartek miesiąca). Tym razem przygotowaliśmy dla Was warsztaty twórcze pt. "Włóczkowa harmonia", które zapewnią nam inspirującą atmosferę, sprzyjającą kreatywnemu eksperymentowaniu.

"Gęsiego do muzeum" - zajęcia dla dzieci. Oferta dla osób indywidualnych

Zapraszamy dzieci i ich rodziców, opiekunów do przygody w świecie kultury wiejskiej! W związku z nadchodzącymi egzaminami ósmoklasistów i przerwą szkolną dla klas młodszych planowaną od 13 maja, Muzeum zachęca do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej: "Gęsiego do Muzeum" która zapewni ciekawe spędzenie czasu, ale także pozwoli lepiej poznać życie wiejskie na Śląsku Opolskim.