Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Ogniska powstańcze

13 maja 2021 Wydarzenie
Z okazji setnej rocznicy III powstania śląskiego Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny zaplanowało sześć wspólnych spotkań przy ognisku, w trakcie których uczestnicy będą mieli możliwość poznania i zaśpiewania pieśni towarzyszących powstańcom śląskim w walce o polskość Śląska.

Ogniska powstańcze - grafika„Ogniska powstańcze” towarzyszyć będą organizowanym przez Muzeum „Wycieczkom rowerowym szlakiem mogił powstańczych wokół Góry św. Anny” oraz „Grom terenowym śladami powstańców i powstań śląskich”, odbędą się one w dniach:

  • 23.05.2021 r. (niedziela),
  • 24.07.2021 r. (sobota),
  • 31.07.2021 r. (sobota),
  • 28.08.2021 r. (sobota),
  • 25.09.2021 r. (sobota),
  • 23.10.2021 r. (sobota),


Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, Opolskiego Kuratora Oświaty Michała Sieka, opolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Załączniki

Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Czy to grzyb?", 30.09.2023

Witajcie drogie Dzieci i Rodzice tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na spotkanie z PRZYRODĄ w ramach naszego cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze". To wyjątkowe wydarzenie, gdzie teoria spotyka się z praktyką, a pasja do odkrywania świata łączy się z umiejętnościami tworzenia. Dziś chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na kolejną edycję, która będzie poświęcona fascynującemu tematowi grzybów i magii jesieni.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.