Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Ogniska powstańcze

13 maja 2021 Wydarzenie
Z okazji setnej rocznicy III powstania śląskiego Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny zaplanowało sześć wspólnych spotkań przy ognisku, w trakcie których uczestnicy będą mieli możliwość poznania i zaśpiewania pieśni towarzyszących powstańcom śląskim w walce o polskość Śląska.

Ogniska powstańcze - grafika„Ogniska powstańcze” towarzyszyć będą organizowanym przez Muzeum „Wycieczkom rowerowym szlakiem mogił powstańczych wokół Góry św. Anny” oraz „Grom terenowym śladami powstańców i powstań śląskich”, odbędą się one w dniach:

  • 23.05.2021 r. (niedziela),
  • 24.07.2021 r. (sobota),
  • 31.07.2021 r. (sobota),
  • 28.08.2021 r. (sobota),
  • 25.09.2021 r. (sobota),
  • 23.10.2021 r. (sobota),


Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, Opolskiego Kuratora Oświaty Michała Sieka, opolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Załączniki

Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.