Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

"Koszyk, cytryny i perski dzban" - zajęcia edukacyjne dla grup przedszkolnych i szkolnych.

5 listopada 2022 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy do Galerii Muzeum Śląska Opolskiego przy ul. Ozimskiej 10, grupy zorganizowane (przedszkola, szkoły) na zajęcia edukacyjne, teoretyczno-warsztatowe dotyczące malarstwa.

Zajęcia edukacyjne w Galerii Mueum Śląska OpolskiegoDlaczego niektórzy artyści bacznie przypatrują się przedmiotom:, kwiatom, owocom, naczyniom? Co to jest martwa natura, z czego i na czym można ją ułożyć? Czy w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego znajdziemy martwe natury? Dlaczego Jan Cybis nazywany był mistrzem tego gatunku malarskiego? Podczas zajęć stworzymy kompozycję z owoców i należących do artysty naczyń, a następnie spróbujemy ją namalować (technika mieszana - kolaż, akryl na płóciennym podobraziu).

Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję praca Jana Cybisa (1897-1972), wybitnego polskiego malarza urodzonego we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie, od którego śmierci mija w tym roku pół wieku. Ciekawą i rzadko pokazywaną publiczności częścią opolskiej kolekcji są osobiste rzeczy malarza. Przedmioty te wiele mówią nam o Cybisie jako artyście i człowieku. Wśród tych pamiątek znajdziemy przybory malarskie i przedmioty do ustawiania martwych natur:  od najbardziej pospolitych, jak nóż z plastikową rączką, aż po kunsztowne naczynia, jak metalowy perski dzban. Wszystkie odnaleźć możemy na obrazach, do niektórych przedmiotów artysta wracał w swoich obrazach wielokrotnie. Wybrane pamiątki po artyście potraktujemy jako inspirację do twórczych działań.

Termin: 15.09.-18.11.2022
Zajęcia realizowane od wtorku do piątku w godz. od 9.30 do 14.30, czas ok. 60-90 minut.
Miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10
Bilet warsztatowy dla uczestnika: 20 zł, opiekunowie grup – wstęp wolny,
Rezerwacja: 77 44 31 761
Materiały i narzędzia plastyczne zapewnia Muzeum.Poznaj naszą jesienną ofertę edukacyjną [KLIKNIJ]Bądź na bieżąco z nasza oferta, dopisz się do newslettera:


Obserwuj nas na Facebooku:

Jesteśmy też na Instagramie: 

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia ”, 15.06.2024, godz.. 12:00

Serdecznie zapraszamy na Sobotnie pogotowie twórcze: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia”. W ramach Europejski Dni Archeologii przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, podczas których przybliżymy sztukę naskalną epoki kamienia. Dzieci będą miały okazję wykonać swoje malowidła i rysunki w podobny sposób jak dawniej robili to prehistoryczni łowcy i zbieracze.

Zobacz

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.