Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Weź udział w QUIZIE ON-LINE - "Wojciech Korfanty. Czy znasz bohatera?"

12 kwietnia 2023 Wydarzenie
Ile wiesz o Wojciechu Korfantym? Już od 20 kwietnia będziesz mógł sprawdzić swoją wiedzę i wygrać nagrody. Zachęcamy do obserwowania profilu na Facebooku Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny - oddział Muzeum Śląska Opolskiego.

plakat informacyjny w tle zdjęcie Wojciecha Korfantego, tytuł konkursu, logo Organizatora


W dniu 20 kwietnia 2023 roku przypada 150. rocznica urodzin Wojciecha Korfantego. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2023 Rokiem Wojciecha Korfantego.

Wojciech Korfanty to człowiek, który jeszcze za życia stał się legendą. Ta legenda, mimo usilnych starań obozu piłsudczykowskiego „wymazania” Korfantego z kart historii, przetrwała dekady. Dzisiaj Wojciech Korfanty, obok takich postaci jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Ignacy Daszyński czy Wincenty Witos, zaliczany jest do grona tzw. Ojców Niepodległej Polski.


W ramach Roku Korfantego zapraszamy do udziału w konkursie pt. „Wojciech Korfanty. Czy znasz bohatera?”. Konkurs polega na rozwiązaniu quizu w formie online udostępnionego w dniu 20 kwietnia 2023 r. na fanpage’u Muzeum Czynu Powstańczego w serwisie społecznościowym Facebook. Quiz składa się z pięciu pytań. Po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na każde z pytań uczestnikowi wyświetli się kolejna cyfra pięciocyfrowego kodu, który posłuży następnie do otwarcia wirtualnego sejfu.

Laureatami konkursu zostają trzy osoby, które jako pierwsze odpowiedzą co zostało ukryte w sejfie. Odpowiedź należy przesłać poprzez komunikator Messenger Muzeum Czynu Powstańczego. Decydujące znaczenie ma godzina przesłania odpowiedzi zapisana w komunikatorze Messenger. Odpowiedzi zamieszczone w komentarzach pod postem nie będą brane pod uwagę!

Konkurs nie ma ograniczenia wiekowego. Uczestnikami mogą być osoby niepełnoletnie (za pisemną zgodą opiekuna/rodzica).

Na laureatów czekają nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatora.

Czas trwania konkursu: od 20 kwietnia 2023 r. do 24 kwietnia 2023 r. (do godz. 15:00)

Więcej informacji pod numerem telefonu 77 461 54 66.

Odwiedź nas na FB Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny - oddział Muzeum Śląska Opolskiego

Załączniki

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.