Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

III Festiwal Śląskiej i Powstańczej Piosenki. Harmonogram wydarzenia.

10 października 2023 Zajęcia edukacyjne Góra św. Anny
Muzeum Czynu Powstańczego zaprasza dzieci i młodzież do udziału w trzeciej edycji Festiwalu Śląskiej i Powstańczej Piosenki. Festiwal skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (kl. I-VIII) z terenu województw opolskiego i śląskiego.

PLAKAT WYDARZENIA
Organizator:
Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny Odział Muzeum Śląska Opolskiego
Współorganizator
: Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich.

Celem Festiwalu,
który odbywa się na zasadzie konkursu talentów jest:
•    kultywacja lokalnej spuścizny historycznej,
•    edukacja historyczna poprzez sztukę muzyczną,
•    promocja dziecięcej i młodzieżowej aktywności artystycznej – okazja do zaprezentowania zdolności muzycznych i artystycznych, możliwość konsultacji merytorycznej z członkami profesjonalnej Komisji konkursowej,
•    kształtowanie otwartych postaw społecznych i patriotycznych wśród młodych ludzi, nabycie umiejętności swobodnej komunikacji, radzenia sobie ze stresem, właściwej prezentacji oraz wyrażania emocji.

Zadaniem uczestników jest wykonanie jednej, wybranej przez siebie tradycyjnej pieśni śląskiej, pieśni z okresu powstań śląskich lub piosenki na temat powstań śląskich.

Zgłoszenia uczestników do 29 września 2023 r.

Przesłuchania uczestników odbędą się w dniu 10 października 2023 r. w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. W przypadku zgłoszenia się dużej liczby uczestników przesłuchania mogą zostać wydłużone o jeden dzień.

Szczegółowy regulamin wraz z kartą zgłoszenia uczestnika oraz wymaganymi dokumentami do pobrania poniżej.

Przygotowując się do występu można korzystać z opracowanego przez Wojciecha Poprawę Multimedialnego śpiewnika domowego nr 1 zawierającego osiem wybranych pieśni powstańczych. Śpiewnik składa się z zapisów nutowych, podkładów muzycznych w wersji karaoke oraz nagrań utworów z wokalem. Materiały do pobrania w zakładce EDUKACJA/Konkursy [KLIKNIJ I POBIERZ....].


Kontakt: Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny tel. 77 46 15 466; e-mail: oddzial@muzeum.opole.pl


Harmonogram wydarzenia: 

III Festiwal Śląskiej i Powstańczej Piosenki

10 października 2023 r. (wtorek)

Oficjalne rozpoczęcie godzina 10:00

Początek przesłuchań w kategorii wiekowej uczniowie klas I-V szkół podstawowych godzina 10:10

11:00-12:00 obrady jury

Początek przesłuchań w kategorii wiekowej uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych godzina 12:00

12:45-13:30 obrady jury

13:30 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

14:00 zakończenie

WAŻNE INFORMACJE:

• Przesłuchania w ramach III Festiwalu Śląskiej i Powstańczej Piosenki odbędą się w Sali widowiskowej Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich (ul. Dworcowa 23, 47-100 Strzelce Opolskie)

• Uczestnicy w dniu występu mogą odbyć próbę w godzinach 9:00 – 10:00.


Załączniki

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.