Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

III Festiwal Śląskiej i Powstańczej Piosenki. Zgłoś swój udział

25 września 2023 Wydarzenie
Muzeum Czynu Powstańczego zaprasza dzieci i młodzież do udziału w trzeciej edycji Festiwalu Śląskiej i Powstańczej Piosenki. Festiwal skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (kl. I-VIII) z terenu województw opolskiego i śląskiego.

PLAKAT WYDARZENIA
Organizator:
Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny Odział Muzeum Śląska Opolskiego
Współorganizator
: Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich.

Celem Festiwalu,
który odbywa się na zasadzie konkursu talentów jest:
•    kultywacja lokalnej spuścizny historycznej,
•    edukacja historyczna poprzez sztukę muzyczną,
•    promocja dziecięcej i młodzieżowej aktywności artystycznej – okazja do zaprezentowania zdolności muzycznych i artystycznych, możliwość konsultacji merytorycznej z członkami profesjonalnej Komisji konkursowej,
•    kształtowanie otwartych postaw społecznych i patriotycznych wśród młodych ludzi, nabycie umiejętności swobodnej komunikacji, radzenia sobie ze stresem, właściwej prezentacji oraz wyrażania emocji.

Zadaniem uczestników jest wykonanie jednej, wybranej przez siebie tradycyjnej pieśni śląskiej, pieśni z okresu powstań śląskich lub piosenki na temat powstań śląskich.

Zgłoszenia uczestników do 29 września 2023 r.

Przesłuchania uczestników odbędą się w dniu 10 października 2023 r. w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. W przypadku zgłoszenia się dużej liczby uczestników przesłuchania mogą zostać wydłużone o jeden dzień.

Szczegółowy regulamin wraz z kartą zgłoszenia uczestnika oraz wymaganymi dokumentami do pobrania poniżej.

Przygotowując się do występu można korzystać z opracowanego przez Wojciecha Poprawę Multimedialnego śpiewnika domowego nr 1 zawierającego osiem wybranych pieśni powstańczych. Śpiewnik składa się z zapisów nutowych, podkładów muzycznych w wersji karaoke oraz nagrań utworów z wokalem. Materiały do pobrania w zakładce EDUKACJA/Konkursy [KLIKNIJ I POBIERZ....].


Kontakt: Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny tel. 77 46 15 466; e-mail: oddzial@muzeum.opole.pl

Załączniki

Zobacz inne aktualności

Warsztaty malarstwa akwarelowego: "Piękna jest sztuka malowania!". Pejzaż miejski (architektura); 26.10.2023

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach, dzięki którym będzie można poznać technikę malowania farbami wodnymi. To doskonała okazja, aby rozwijać swoje umiejętności artystyczne, czerpać inspirację z dzieł Jana Cybisa i spędzić czas w towarzystwie innych pasjonatów sztuki. Zapraszamy zarówno młodzież, jak i dorosłych do udziału w naszym cyklu warsztatowym. Nie czekajcie kupcie bilet już teraz!

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze -październik

Drodzy Przyjaciele twórczości! Mamy przyjemność zaprosić Was na październikowe zajęcia w ramach "Sobotniego pogotowia twórczego", które w tym miesiącu okażą się prawdziwie jesienne! Czekają na Was inspirujące rozmowy o malarstwie, opowieści o darach jesieni wykorzystywanych przez gospodynie domowe oraz zajęcia fotograficzne. To będzie czas pełen inspiracji, kreatywności i odkrywania. Zapraszamy zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem, jak i tych, którzy są już doświadczonymi "małymi artystami" lub pasjonatami sztuki, historii i regionu.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.