Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Dzień Kobiet w Muzeum - WEJŚCIÓWKI ROZDANE

1 marca 2023 Wydarzenie
8 marca tradycyjnie obchodzimy Dzień Kobiet, czy wiecie Państwo, że historyczne przekazy mówią, iż jego źródła sięgają starożytnego Rzymu. Dzień Kobiet był wówczas oddaniem czci bogini Junony (my do dziś jedną w Opolu mamy ;) ), która była opiekunką kobiet. Tego dnia Rzymianie obdarowywali swoje żony prezentami i podobno spełniali wszystkie ich życzenia… A jak to było na Śląsku? I jak jest obecnie? W Muzeum z pewnością tego dnia nie zabraknie niespodzianek i prezentów…

zdjęcie sali wystawienniczej. Ekspozycja etnograficzna w muzeum
Już od 1 marca od godz. 9:30 w kasie Muzeum (ul. Mały Rynek 7) czekają na Państwa bezpłatne wejściówki na niepowtarzalne wydarzenie z okazji Dnia Kobiet (8.03.2023), które rozpocznie się o godz. 17:00 oprowadzaniem tematycznym pt. "Śląska kobieta na przełomie wieków" na stałej ekspozycji w głównym gmachu "ETNOGRAFIA OPOLSZCZYZNY – TRADYCJA I ZMIANA".


Po oprowadzaniu wszyscy uczestnicy "Dnia Kobiet w Muzeum" wysłuchają koncertu Zespół Wokalno-Instrumentalnego CAMERTON Towarzystwa Przyjaciół Opola, repertuar...pozostaje tajemnicą, szykuje się wielka niespodzianką.

Wydarzeniu towarzyszyć będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, nie obawiajcie się pytań, gdyż wiedzę zyskacie np. w trakcie oprowadzania tematycznego pt. "Śląska kobieta na przełomie wieków", podpowiemy jeszcze, że wiele odpowiedzi ukrywa sama wystawa.

zespół Camerton w trakcie koncertu w muzeum, liczna widownia
Przypominamy:

Kiedy? 8.03.2023 r.

O której? godz. 17:00

Co? "Dzień Kobiet w Muzeum": oprowadzanie tematyczne, koncert zespołu Camerton, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami

Gdzie? Muzeum Sląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7

Za ile? Za darmo, bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie Muzeum od 1.03

Liczba uczestników, wejściówek OGRANICZONA.Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Czy to grzyb?", 30.09.2023

Witajcie drogie Dzieci i Rodzice tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na spotkanie z PRZYRODĄ w ramach naszego cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze". To wyjątkowe wydarzenie, gdzie teoria spotyka się z praktyką, a pasja do odkrywania świata łączy się z umiejętnościami tworzenia. Dziś chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na kolejną edycję, która będzie poświęcona fascynującemu tematowi grzybów i magii jesieni.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.