Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Baw się w Muzeum - oferta na ferie zimowe - luty 2022 r. najbliższe zajęcia 10.02.2022 r. godz.11:00

1 lutego 2022 Edukacja
Zapraszamy do Muzeum Śląska Opolskiego na pełne przygód i dobrej zabawy ferie zimowe. Nie pozwól, aby Twoje dziecko nudziło się w domu, wybierz dla niego twórcze, rozwijające zajęcia. Przygotowaliśmy zajęcia zarówno dla rodziców z dziećmi jak i grup zorganizowanych.

RODZINY Z DZIEĆMI ZAPRASZAMY NA:

Rezerwacja telefoniczna 77  44 31 761, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:00 lub mailowa: edukacja@muzeum.opole.pl


01.02.2022 r., godz.11:00 - W co się bawić ? Historia zabawy i zabawekgry i zabawy.

Miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7 (Gmach główny)
Czas trwania: 90 min.
Koszt: 10 zł/ os. opiekun bezpłatnie


03.02.2022 r., godz.11:00 Chropowate obrazy, czyli tajemnice malarskiego fachu
Czym jest i jak powstaje malarska faktura? Jak namalować „gruby” obraz, który przypomina płaskorzeźbę? Jakie znaczenie dla artysty ma dobór materiałów plastycznych i narzędzi? Zapraszamy na spotkanie z obrazami Jana Cybisa – porozmawiamy o tajnikach technik malarskich,
a następnie namalujemy pejzaż z wyrazistą fakturą, posługując się przy tym zadziwiającymi narzędziami i używając samodzielnie wykonanych farb o dziwnej konsystencji.

Miejsca: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10
Czas trwania: 90 min.
Koszt: 10 zł/os., opiekun bezpłatnie

04.02.2022 r., godz.11:00 - Przyrodnicze przygody. W poszukiwaniu zaginionej walizki nieroztropnego botanika – zajęcia w plenerze.
11.02.2022 r., godz.11:00 - Przyrodnicze przygody. W poszukiwaniu zaginionej walizki nieroztropnego ornitologa - zajęcia w plenerze.
Nieroztropni przyrodnicy zagubili swoje cenne walizki – pomóżmy je im odnaleźć. Rozwiązując zadania korzystając z terenowych wskazówek poszerzymy swoją wiedzę przyrodniczą i udoskonalimy umiejętności orientacyjne. Poszukiwawcze gry terenowe będą odbywały się w na wyspie Bolko w Opolu.

Miejsce: wyspa Bolko, Opole (zbiórka przy placu zabaw, Zielony Most)
Czas trwania zajęć ok. 2 godzin.
Koszt: 10 zł/os., opiekun bezpłatnie
Na zajęcia edukacyjne obowiązują zapisy pod numerem tel.: 77 46 15 466.

08.02.2022 r., godz.11:00 - Czy na wystawie w Muzeum można się dobrze bawić?
Grafika to jeden z podstawowych obok malarstwa i rzeźby działów sztuk plastycznych, który obejmuje techniki pozwalające na powielanie rysunku na papierze lub tkaninie z uprzednio przygotowanej formy. Na zajęciach poznamy tajemnice warsztatu artysty grafika i wykonamy swoją pracę techniką linorytu. Inspiracją będą dla nas prace z wystawy „Kocham tylko moją córkę Izabelę i sztukę Życie i twórczość Mariana Kurdziela”. [kliknij i dowiedz się więcej o wystawie]

Miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7 (Gmach główny)
Czas trwania: 90 min.
Koszt: 10 zł/ os. opiekun bezpłatnie

10.02.2022 godz.11:00 - Zakochani w Muzeum, dzień pełen pięknych obrazów, słów, dźwięków, zapachów.
W jaki sposób okazywano miłość, wdzięczność? Jak my możemy okazać dziś bliskim trochę radości, ciepła i pozytywnych myśli? Wykorzystując magiczne właściwości słów, kolorów i papieru wykonamy piękny „dowód miłości”, w którym skryta będzie niespodzianka.

Miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7 (Gmach główny)
Czas trwania: 90 min.
Koszt: 10 zł/ os. opiekun bezpłatnie


GRUPY ZORGANIZOWANE ZAPRASZAMY NA:

Do wyboru 3 bloki tematyczne

Karnawał w Muzeum, - ”bohaterami” zajęć będą karnawałowe maski weneckie – o ich formach i sposobach ozdabiania dowiemy się z krótkiej prelekcji ilustrowanej prezentacją multimedialną. Teorię uzupełni ozdobienie własnej fantazyjnej maski karnawałowej wykonanej z papier-mâché  (technika akryl, aplikacje, kolaż). Jak wyglądały dawniej obchody karnawału i skąd przywędrowały na Śląsk? Na czym polega obrzęd wodzenia niedźwiedzia?

Miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7 (Gmach główny)
Czas trwania: 90 min.
Koszt: 10 zł/ os. opiekun bezpłatnie

Zimą malowanezajęcia dla grup zorganizowanych, opowieści o obrazach połączone będą z grami edukacyjnymi, a wizytę w Galerii zakończymy warsztatem plastycznym, podczas którego inspirować nas będzie zimowy pejzaż.
A. Moduł plastyczny dla grup przedszkolnych i klas I-II (5-7 lat) – praca na malarskim podobraziu, technika mieszana (serdecznie prosimy opiekunów o zabranie mocnej torby do spakowania prac wykonanych przez młodsze dzieci).
B.    Moduł plastyczny dla klas III-VIII – krajobraz w wersji mini, technika mieszana, pojemnik z łuby.

MIEJSCE: Opole, Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10
Czas trwania: 90 min.
Koszt: 10 zł/ os. opiekun bezpłatnie

W co się bawić ? Historia zabawy i zabawek – gry i zabawy.

Miejsce: Muzeum Ślaska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7 (Gmach główny)
Czas trwania: 90 min.
Koszt: 10 zł/ os. opiekun bezpłatnie

Spotkania odbywają się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Zobacz inne aktualności

Zabytek lipca - Zenon Henryk Rachfalski, „Kompozycja II” z cyklu „Uciemiężeni”, 1965, papier, monotypia, 44 x 77 cm, MSO/S/2879/6

Prezentowane dzieło stanowi część zespołu 14 grafik autorstwa Zenona Henryka Rachfalskiego, zakupionych w tym roku do Działu Sztuki naszego muzeum. Jest ono przykładem monotypii, a więc pracy wykonanej techniką zaliczaną do grafiki, ale pozwalającej uzyskać wyłącznie jedną odbitkę, stąd każda powstała w ten sposób praca to dzieło unikatowe.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.