Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Zajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych

17 maja 2021 Edukacja
Cykl zajęć historycznych przybliżający uczniom realia życia codziennego w epoce średniowiecza dla różnych grup społecznych takich jak rolnicy, mieszczanie, rycerze. Warunki i tryb ich życia były bardzo różne, jakie?

Plakat oferty kulturalnejplakat oferty kulturalnej

Zajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych

1 czerwca – 30 czerwca 2021 roku

Gmach główny Muzeum, Mały Rynek 7

Tematy do wyboru:

  • Życie codzienne w średniowiecznej wsi. 
  • Życie codzienne w średniowiecznym grodzie.
  • Życie codzienne w średniowiecznym mieście.


Dodatkowo zajęcia będą zakończone warsztatami do wyboru:

Utkaj własną przepaską skroniową. Technika tkacka była znana już w starożytności. Przepaski skroniowe tkane z wełny nosiły opolanki na Ostrówku. Takie zabytki stanowią niewątpliwie ozdobę naszej kolekcji muzealnej.

Piękne zawsze – warsztaty średniowiecznej biżuterii. Szkło, bursztyn, kości, metal szlachetny – srebro i złoto, skóra to materiały służące do wyrobu biżuterii. Im prostsza, tym ładniejsza i modniejsza. Produkcja własnego naszyjnika, czy bransoletki będzie zwieńczeniem zajęć.  

Zostań prawdziwym rycerzem. Pasowanie na rycerza było bardzo uroczysta ceremonia podczas, której młodzieniec stawał się mężczyzną. Wkraczał do grupy rycerzy. Insygniami jego nowego stanu był miecz, ostrogi i opończa. Pasowanie na rycerza i ozdobienie własnej opończy będzie ukoronowaniem zajęć.

Opłata: 10 zł od osoby, opiekunowie grup – wstęp wolny
Terminy do wyboru: od wtorku do piątku, w godz. od 9.30 do 14.30 , czas ok. 60 minut.
Zapisy: Dział Edukacji Muzealnej, tel. 77 44 31 761, w godz. 7.30 - 15.00


Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.