Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wykład z cyklu „Światło na obraz”: Józef Czajkowski "Dworek", 04.12.2021, godz. 16.00

4 grudnia 2021 Wydarzenie
Pozostając w klimacie listopadowego spotkania i powiązań rodzinnych Stanisława Czajkowskiego, czyli autora dzieła, które ostatnio prezentowaliśmy, w pierwszą sobotę grudnia skierujemy światło na obraz namalowany przez jego brata Józefa zatytułowany „Dworek”.

W pierwszą sobotę grudnia skierujemy światło na obraz Józefa Czajkowskiego „Dworek”

Józef Czajkowski -

prowadzenie:

Marta Podstawa-Boulkroune

Sala „Galerii malarstwa polskiego XIX i XX wieku”

Muzeum Śląska Opolskiego

ul. Mały Rynek 7

wejście od strony kościoła na Górce

wstęp wolny

Pozostając w klimacie listopadowego spotkania i powiązań rodzinnych Stanisława Czajkowskiego, czyli autora dzieła, które ostatnio prezentowaliśmy, w pierwszą sobotę grudnia skierujemy światło na obraz namalowany przez jego brata Józefa zatytułowany „Dworek”.

Józef Czajkowski (1872-1947) był artystą wszechstronnym, oprócz malarstwa zajmował się także grafiką, architekturą oraz projektowaniem wnętrz, sztuki użytkowej i witraży. W twórczości malarskiej chętnie sięgał po tematykę rodzimego pejzażu, malował też sceny rodzajowe, portrety i wnętrza. Ciekawy życiorys artystyczny Józefa przeniesie nas w czasy krakowskiej cyganerii przełomu wieków oraz do Paryża, miasta które odegrało ważną rolę nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym artysty.


Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - warsztaty twórcze dla Seniorów

Szanowni Seniorzy, z ogromną przyjemnością zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie w ramach cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum", które odbędzie się 23 maja (a nie w pierwszy czwartek miesiąca). Tym razem przygotowaliśmy dla Was warsztaty twórcze pt. "Włóczkowa harmonia", które zapewnią nam inspirującą atmosferę, sprzyjającą kreatywnemu eksperymentowaniu.

Zobacz

Finisaż wystawy czasowej "Obcy wśród nas"

Zapraszamy na niezwykłe zakończenie wystawy "OBCY WŚRÓD NAS"! 23 maja o godzinie 17:00 przyjdź do naszego muzeum, aby uczestniczyć w finisażu tej wyjątkowej ekspozycji. Przez ostatnie miesiące mieliśmy przyjemność prezentować różnorodność obcych i inwazyjnych gatunków roślin i zwierząt, które znalazły swoje miejsce w polskim ekosystemie. Teraz nadszedł czas, aby zakończyć tę fascynującą podróż przez przyrodę naszego kraju.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.