Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Twórcza eksplozja. Scrapbooking na blejtramie - rodzinne warsztaty. LISTA ZAMKNIĘTA

13 października 2022 Edukacja
Zapraszamy na rodzinne zajęcia wielbiciel scrapów, fotografii oraz ilustrowania wspomnień. Już 22.10.2022 w ramach "Sobotniego pogotowia twórczego" dowiesz się jak w ciekawy sposób wyeksponować zgromadzone zdjęcia oraz zapoznasz się z naszą najnowszą wystawą czasową, może zainspiruje do dalszej twórczej pracy.

logo wydarzenia Sobotnie pogotowie twórcze

Scrapbooking, Scrap, LO, Layout

W obecnej formie  Scrapbooking, czyli z użyciem zdjęć rozwinął się w USA, jednak za kolebkę tego hobby uważa się Anglię. Zanim scrapbooking trafił do naszych domów był tam w XVIII wieku traktowany jako kreatywny sposób zachowania pamiątek, wiedzy, historii i notatek.
Ilustrowaniem wspomnień zajmujemy się do dziś.
Layouty i albumy, to duże kolaże często uzupełniane dodatkowo wycinkami z gazet, suszonymi kwiatami, kawałkami materiałów i biletów, to najbardziej tradycyjne, najstarsze formy scrapbookingu. Od od nich wszystko się zaczęło.

Fotografia

Głównym elementem layoutu jest zdjęcie lub kolaż zdjęć. To wokół nich budujemy historię, nadajemy kolory, a dodatki umieszczone wokół mają podkreślić zdjęcie. Na LO-sie opowiadamy jakąś historię, dlatego stanowi on tak cenną pamiątkę.

Pamiętajmy zdjęcie ma skupiać wzrok, oddawać to, co chcemy zatrzymać na pamiątkę i po co robimy scrapa: Utrwalona chwila, wspomnienie pięknego dnia, wydarzenia.

Gdzie, kiedy, kto i za ile?

Termin warsztatów:  22.10.2022, godz. 12:00
Miejsce: Gmach główny MŚO, Mały Rynek 7
Prowadzący: Dział Edukacji Muzealnej
Czas: 60-90 min
Liczba uczestników: 10 osób

Warunek uczestnictwa:
- wiek 5+, mile widziani również opiekunowie dzieci
- rezerwacja telefoniczna Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761 (poniedziałek - piątek w godz. 7:30-15:00) lub Kasa 77 44 31 754 ( 9:30 - 16:50, niedziela 12:00-17:00)
- udział w warsztatach 20 zł (uiszczenie opłaty w dniu warsztatów)
- na zajęcia proszę zabrać wybraną fotografię w formacie nie większym niż 13x18 !!!

Materiały plastyczne zapewnia Muzeum, wykonaną pracę uczestnik zabiera ze sobą.

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.