Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Spotkanie filozoficzne - "Idea Wielkiej Matki w Timajosie Platona", dr Piotr Leśniak

16 maja 2023 Wydarzenie
Szanowni Państwo, z przyjemnością zapraszamy na kolejne Spotkanie filozoficzne, które odbędzie się 25.05.2023 r. (czwartek) o godz. 18:00. Tematem naszej dyskusji będzie Idea Wielkiej Matki w Timajosie Platona.

Plakat informacyjny, data i tytuł wydarzenia, w tle popiersie platona i zdjecie budynku Muzeum
Celem spotkania będzie dyskusja na temat Idei Wielkiej Matki w kontekście filozofii Platona.

Wierzymy, że nasze spotkanie dostarczy wielu interesujących spostrzeżeń i wniosków, które pozwolą nam poszerzyć naszą wiedzę i zacieśnić filozoficzne więzi.

Będzie nam bardzo miło, jeśli dołączycie Państwo do naszej dyskusji.

Spotkanie ma charakter otwarty (udział bezpłatny), a dyskusja będzie prowadzona w przyjaznej atmosferze.

Termin:
25.05.2023 (czwartek), godz. 18:00

Miejsce: Główny gmach MŚO, ul. Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła "na Górce"), Sala odczytowa

Tytuł spotkania: Idea Wielkiej Matki w Timajosie Platona

Prowadzący:
dr Piotr Leśniak

Materiał źródłowy:
 Platon, Timajos,  tłum. Władysław Witwicki[ KLIKNIJ I POBIERZ PDF Z WOLNE LEKTURY]
Zachęcamy do zapoznania się z nim przed spotkaniem, aby jeszcze lepiej poznać treść i kontekst omawianego tekstu.Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia ”, 15.06.2024, godz.. 12:00

Serdecznie zapraszamy na Sobotnie pogotowie twórcze: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia”. W ramach Europejski Dni Archeologii przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, podczas których przybliżymy sztukę naskalną epoki kamienia. Dzieci będą miały okazję wykonać swoje malowidła i rysunki w podobny sposób jak dawniej robili to prehistoryczni łowcy i zbieracze.

Zobacz

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.