Spotkanie filozoficzne - "Idea Wielkiej Matki w Timajosie Platona", dr Piotr Leśniak

16 maja 2023 Wydarzenie
Szanowni Państwo, z przyjemnością zapraszamy na kolejne Spotkanie filozoficzne, które odbędzie się 25.05.2023 r. (czwartek) o godz. 18:00. Tematem naszej dyskusji będzie Idea Wielkiej Matki w Timajosie Platona.

Plakat informacyjny, data i tytuł wydarzenia, w tle popiersie platona i zdjecie budynku Muzeum
Celem spotkania będzie dyskusja na temat Idei Wielkiej Matki w kontekście filozofii Platona.

Wierzymy, że nasze spotkanie dostarczy wielu interesujących spostrzeżeń i wniosków, które pozwolą nam poszerzyć naszą wiedzę i zacieśnić filozoficzne więzi.

Będzie nam bardzo miło, jeśli dołączycie Państwo do naszej dyskusji.

Spotkanie ma charakter otwarty (udział bezpłatny), a dyskusja będzie prowadzona w przyjaznej atmosferze.

Termin:
25.05.2023 (czwartek), godz. 18:00

Miejsce: Główny gmach MŚO, ul. Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła "na Górce"), Sala odczytowa

Tytuł spotkania: Idea Wielkiej Matki w Timajosie Platona

Prowadzący:
dr Piotr Leśniak

Materiał źródłowy:
 Platon, Timajos,  tłum. Władysław Witwicki[ KLIKNIJ I POBIERZ PDF Z WOLNE LEKTURY]
Zachęcamy do zapoznania się z nim przed spotkaniem, aby jeszcze lepiej poznać treść i kontekst omawianego tekstu.

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia ”, 15.06.2024, godz.. 12:00

Serdecznie zapraszamy na Sobotnie pogotowie twórcze: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia”. W ramach Europejski Dni Archeologii przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, podczas których przybliżymy sztukę naskalną epoki kamienia. Dzieci będą miały okazję wykonać swoje malowidła i rysunki w podobny sposób jak dawniej robili to prehistoryczni łowcy i zbieracze.

Zobacz

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz