Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Muzeum na zielono - Przewodnik na niezielony czas

25 października 2023 Edukacja
Zapraszamy na kolejne edukacyjno-warsztatowe spotkanie z cyklu “Muzeum na zielono”. Tematem spotkania twórczego będzie tytułowy niezielony czas, czyli jesienno-zimowy. Porozmawiamy o sezonowości i zmienności natury, skupiając się na poszukiwaniu wartości w tym momencie w roku. Stworzymy kieszonkowe przewodniki w formie zinów, na które złożą się pomysły, jak przetrwać jesień i zimę.

fot. Marta Sobala

Zin to artystyczna papierowa, tworzona niezależna, często przez grupę twórczych osób. Koncentruje się wokół wybranego tematu, powstaje zazwyczaj przy użyciu prostych metod i narzędzi, np. kserokopiarki. Nasze ziny wykonamy z naturalnych materiałów oraz kolaży, ilustracji i instrukcji dotyczących propozycji na niezielony czasu. Nauczymy się tworzyć prostą makietę tak zwanego poster zina, którą zapełnimy naszymi pomysłami, a na koniec wymienimy się swoimi realizacjami.

                                                                             

 Prowadząca:

Magdalena Kreis – twórczyni, kuratorka, edukatorka, animatorka. Od ponad 12 lat tworzy autorskie działania w obszarze sztuki współczesnej i dizajnu, których celem jest angażowanie publiczności w różnym wieku. Są wśród nich projekty wystawiennicze, aktywności warsztatowe, programy towarzyszące wystawom i publikacje edukacyjne. Współpracuje z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi w Polsce i za granicą. Od 2019 roku, współtworzy niezależną inicjatywę wystawienniczą NOWY ZŁOTY, zlokalizowaną w kiosku na jednym z wrocławskich osiedli. Jest także inicjatorką osiedlowego magazynu artystycznego ZIN OŁBIN. W ostatnim czasie pracowała m.in. nad wystawą rodziną "W kratkę" w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, zestawem edukacyjnym "Barwy Wspólne" stworzonym przez Narodowe Centrum Kultury oraz organizacją turnusów dla dzieci w naturze pod hasłem "Laboratorium Przygody". Więcej: magdalenakreis.pl


fot. Jerzy Wypych

WSTĘP WOLNY – obowiązują zapisy w muzealnej kasie tel. 77 443 17 54, od wtorku do niedzieli, w godzinach otwarcia głównego gmachu. Zapisy do 20.10.2023 do godz. 15:00 lub do wyczerpania liczby miejsc.

Termin: 22.10.2023 godz. 15:00
Miejsce: Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7

Czas trwania: ok. 120 min. Materiały do działań zapewnia organizator.

Wsparcia finansowego na realizację spotkań z cyklu "Muzeum na zielono" udzieliła Fundacja Górażdże – Aktywni w regionie, w ramach Programu Grantowego 2023, z obszaru obejmującego innowacje, ekologię, ochronę środowiska i/lub ochronę biologicznej różnorodności – inicjatywa pod hasłem: Niech twój ślad będzie eko!


Zobacz inne aktualności

Warsztaty malarstwa akwarelowego: "Piękna jest sztuka malowania!". Pejzaż miejski (architektura); 26.10.2023

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach, dzięki którym będzie można poznać technikę malowania farbami wodnymi. To doskonała okazja, aby rozwijać swoje umiejętności artystyczne, czerpać inspirację z dzieł Jana Cybisa i spędzić czas w towarzystwie innych pasjonatów sztuki. Zapraszamy zarówno młodzież, jak i dorosłych do udziału w naszym cyklu warsztatowym. Nie czekajcie kupcie bilet już teraz!

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze -październik

Drodzy Przyjaciele twórczości! Mamy przyjemność zaprosić Was na październikowe zajęcia w ramach "Sobotniego pogotowia twórczego", które w tym miesiącu okażą się prawdziwie jesienne! Czekają na Was inspirujące rozmowy o malarstwie, opowieści o darach jesieni wykorzystywanych przez gospodynie domowe oraz zajęcia fotograficzne. To będzie czas pełen inspiracji, kreatywności i odkrywania. Zapraszamy zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem, jak i tych, którzy są już doświadczonymi "małymi artystami" lub pasjonatami sztuki, historii i regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Czy to grzyb?", 30.09.2023

Witajcie drogie Dzieci i Rodzice tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na spotkanie z PRZYRODĄ w ramach naszego cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze". To wyjątkowe wydarzenie, gdzie teoria spotyka się z praktyką, a pasja do odkrywania świata łączy się z umiejętnościami tworzenia. Dziś chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na kolejną edycję, która będzie poświęcona fascynującemu tematowi grzybów i magii jesieni.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.