Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Muzeum na zielono - Przewodnik na niezielony czas; 22.10.2023 godz. 15:00

22 października 2023 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy na kolejne edukacyjno-warsztatowe spotkanie z cyklu “Muzeum na zielono”. Tematem spotkania twórczego będzie tytułowy niezielony czas, czyli jesienno-zimowy. Porozmawiamy o sezonowości i zmienności natury, skupiając się na poszukiwaniu wartości w tym momencie w roku. Stworzymy kieszonkowe przewodniki w formie zinów, na które złożą się pomysły, jak przetrwać jesień i zimę.

fot. Marta Sobala

Zin to artystyczna papierowa gazeta, tworzona niezależna, często przez grupę twórczych osób. Koncentruje się wokół wybranego tematu, powstaje zazwyczaj przy użyciu prostych metod i narzędzi, np. kserokopiarki. Nasze ziny wykonamy z naturalnych materiałów oraz kolaży, ilustracji i instrukcji dotyczących propozycji na niezielony czasu. Nauczymy się tworzyć prostą makietę tak zwanego poster zina, którą zapełnimy naszymi pomysłami, a na koniec wymienimy się swoimi realizacjami.

                                                                             

 Prowadząca:

Magdalena Kreis – twórczyni, kuratorka, edukatorka, animatorka. Od ponad 12 lat tworzy autorskie działania w obszarze sztuki współczesnej i dizajnu, których celem jest angażowanie publiczności w różnym wieku. Są wśród nich projekty wystawiennicze, aktywności warsztatowe, programy towarzyszące wystawom i publikacje edukacyjne. Współpracuje z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi w Polsce i za granicą. Od 2019 roku, współtworzy niezależną inicjatywę wystawienniczą NOWY ZŁOTY, zlokalizowaną w kiosku na jednym z wrocławskich osiedli. Jest także inicjatorką osiedlowego magazynu artystycznego ZIN OŁBIN. W ostatnim czasie pracowała m.in. nad wystawą rodziną "W kratkę" w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, zestawem edukacyjnym "Barwy Wspólne" stworzonym przez Narodowe Centrum Kultury oraz organizacją turnusów dla dzieci w naturze pod hasłem "Laboratorium Przygody". Więcej: magdalenakreis.pl


fot. Jerzy Wypych

WSTĘP WOLNY – obowiązują zapisy w muzealnej kasie tel. 77 443 17 54, od wtorku do niedzieli, w godzinach otwarcia głównego gmachu. Zapisy do 20.10.2023 do godz. 15:00 lub do wyczerpania liczby miejsc.

Termin: 22.10.2023 godz. 15:00
Miejsce: Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7

Czas trwania: ok. 120 min. Materiały do działań zapewnia organizator.

Wsparcia finansowego na realizację spotkań z cyklu "Muzeum na zielono" udzieliła Fundacja Górażdże – Aktywni w regionie, w ramach Programu Grantowego 2023, z obszaru obejmującego innowacje, ekologię, ochronę środowiska i/lub ochronę biologicznej różnorodności – inicjatywa pod hasłem: Niech twój ślad będzie eko!


Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.