Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

"Ale jaja! Wielkanocne warsztaty przyrodnicze" - 9.04.2022 r., Dział Przyrody, Muzeum Czynu Powstańczego, Góra Św. Anny

7 kwietnia 2022 Zajęcia dla grup Opole
Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza rodziny z dziećmi na zajęcia edukacyjne. Wydarzenie będzie miało miejsce 9 kwietnia 2022 r. w godz. 13:00-15:00 w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny i okolicach.


Zajęcia będą składały się z dwóch części: terenowej i stacjonarnej. Najpierw udamy się na poszukiwania jaj w teren, gdzie dowiemy się nieco więcej na ich temat, spróbujemy dopasować je do "właścicieli" oraz podejmiemy próbę wybudowania własnych gniazd.

W części warsztatowej będziemy wykonywać wielkanocne pisanki ozdabiając je metodą decoupage.

Własnoręcznie wykonane pisanki uczestnicy zabiorą ze sobą.


Koszt:
10 zł/os.

Warunek uczestnictwa: rezerwacja telefoniczna pod numerem tel.: 77 46 15 466 lub e-mailowo: przyroda@muzeum.opole.pl.

Zapraszamy serdecznie!


Zachęcamy do obserwowania nas na Facebook Dział Przyrody MŚO i Facebook Muzeum Śląska Opolskiego

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia ”, 15.06.2024, godz.. 12:00

Serdecznie zapraszamy na Sobotnie pogotowie twórcze: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia”. W ramach Europejski Dni Archeologii przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, podczas których przybliżymy sztukę naskalną epoki kamienia. Dzieci będą miały okazję wykonać swoje malowidła i rysunki w podobny sposób jak dawniej robili to prehistoryczni łowcy i zbieracze.

Zobacz

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.