"Ale jaja! Wielkanocne warsztaty przyrodnicze" - 9.04.2022 r., Dział Przyrody, Muzeum Czynu Powstańczego, Góra Św. Anny

7 kwietnia 2022 Zajęcia dla grup Opole
Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza rodziny z dziećmi na zajęcia edukacyjne. Wydarzenie będzie miało miejsce 9 kwietnia 2022 r. w godz. 13:00-15:00 w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny i okolicach.

Zajęcia będą składały się z dwóch części: terenowej i stacjonarnej. Najpierw udamy się na poszukiwania jaj w teren, gdzie dowiemy się nieco więcej na ich temat, spróbujemy dopasować je do "właścicieli" oraz podejmiemy próbę wybudowania własnych gniazd.

W części warsztatowej będziemy wykonywać wielkanocne pisanki ozdabiając je metodą decoupage.

Własnoręcznie wykonane pisanki uczestnicy zabiorą ze sobą.

Koszt:
10 zł/os.

Warunek uczestnictwa: rezerwacja telefoniczna pod numerem tel.: 77 46 15 466 lub e-mailowo: przyroda@muzeum.opole.pl.

Zapraszamy serdecznie!

Zachęcamy do obserwowania nas na Facebook Dział Przyrody MŚO i Facebook Muzeum Śląska Opolskiego

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia ”, 15.06.2024, godz.. 12:00

Serdecznie zapraszamy na Sobotnie pogotowie twórcze: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia”. W ramach Europejski Dni Archeologii przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, podczas których przybliżymy sztukę naskalną epoki kamienia. Dzieci będą miały okazję wykonać swoje malowidła i rysunki w podobny sposób jak dawniej robili to prehistoryczni łowcy i zbieracze.

Zobacz

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz