Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

"Ale jaja! Wielkanocne warsztaty przyrodnicze" - 9.04.2022 r., Dział Przyrody, Muzeum Czynu Powstańczego, Góra Św. Anny

7 kwietnia 2022 Zajęcia dla grup Opole
Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza rodziny z dziećmi na zajęcia edukacyjne. Wydarzenie będzie miało miejsce 9 kwietnia 2022 r. w godz. 13:00-15:00 w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny i okolicach.


Zajęcia będą składały się z dwóch części: terenowej i stacjonarnej. Najpierw udamy się na poszukiwania jaj w teren, gdzie dowiemy się nieco więcej na ich temat, spróbujemy dopasować je do "właścicieli" oraz podejmiemy próbę wybudowania własnych gniazd.

W części warsztatowej będziemy wykonywać wielkanocne pisanki ozdabiając je metodą decoupage.

Własnoręcznie wykonane pisanki uczestnicy zabiorą ze sobą.


Koszt:
10 zł/os.

Warunek uczestnictwa: rezerwacja telefoniczna pod numerem tel.: 77 46 15 466 lub e-mailowo: przyroda@muzeum.opole.pl.

Zapraszamy serdecznie!


Zachęcamy do obserwowania nas na Facebook Dział Przyrody MŚO i Facebook Muzeum Śląska Opolskiego

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole”

Zapraszamy na grudniowe spotkanie z cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”, gdzie skupimy się na tradycjach bożonarodzeniowych w Europie. Podczas tego wydarzenia poznacie różne zwyczaje świąteczne, a także będziecie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach twórczych, podczas których wspólnie wykonamy dekoracje świąteczne.

Zobacz

Warsztaty malarstwa akwarelowego:Piękna jest sztuka malowania! Detal

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w ostatnich warsztatach, podczas których poznajemy technikę malowania farbami wodnymi. Warsztaty polecamy wszystkim, którzy chcieliby podjąć własne próby artystyczne w tej dziedzinie malarstwa. Podczas zajęć będziemy się odnosić do twórczości Jana Cybisa (1897–1972), jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, urodzonego we wsi Wróblin na Opolszczyźnie. Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac tego artysty, zbiór ten liczy obecnie 90 obrazów olejnych i ok. 850 prac na papierze.

Zobacz

Oprowadzanie tematyczne: „Między św. Mikołajem, a św. Łucją”

Z przyjemnością informujemy, że w ramach cyklu niedzielnych oprowadzań tematycznych w Muzeum, kolejne wydarzenie już 10.12.2013 r.! Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z historią dwóch postaci: Świętego Mikołaja i Świętej Łucji. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemniczych zakamarków historii, które kształtują nasze spojrzenie na okres oczekiwania, nadziei i celebracji zbliżających się świąt. Czeka na Was niezapomniana opowieść i chwila refleksji.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.