Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - grudzień

1 grudnia 2021 Zajęcia dla grup Opole
Jeśli lubisz spędzać wolny czas w sposób twórczy, zapraszamy do udziału w naszych nietuzinkowych warsztatach plastycznych połączonych z opowieściami o muzealnych skarbach.

Zapraszamy do udziału w sobotnich warsztatach plastycznych, połączonych z opowieściami o skarbach, eksponatach muzealnych, które z pewnością staną się inspiracją do twórczego działania. Warsztaty realizowane będą w trzech blokach tematycznych:

  • 4 grudnia 2021 r., godz. 12.00 – Szklana bombka na choinkę
    Skąd wzięła się tradycja ubierania choinki na Boże Narodzenie? Jak dawniej wyglądały świąteczne drzewka? Jakie zwyczaje i kulinaria towarzyszą zimowym świętom? Na te pytania wspólnie poszukamy odpowiedzi przy pięknie zastawionym stole w kolorowym świecie górnośląskiej porcelany. Tułowicka porcelana i jej barwne, nietuzinkowe ornamenty staną się inspiracją do wykonania własnego dzieła, zdobienia świątecznej bombki.
    miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7

  • 11 grudnia 2021 r., godz. 12.00 - Anioł na święta
    Jak wyglądają anioły? Czy możemy je zobaczyć? Te pytania od wieków zadają sobie artyści. Historia sztuki pokazuje, jak zmieniały się wizerunki aniołów: od średniowiecznych – płaskich i eterycznych, poprzez renesansowe, sprawiające wrażenie realnych, po dziecięce aniołki często spotykane w malarstwie i rzeźbie barokowej. Anioły na stałe zagościły w sztuce. Na wystawie czasowej „Kocham tylko moją córkę Izabelę i sztukę” poświęconej życiu i twórczości Mariana Kurdziela poszukamy aniołów, które staną się inspiracją do stworzenia świątecznej formy przestrzennej. (metoda: asamblaż z wykorzystaniem m.in. materiałów naturalnych i pochodzących z recyklingu).    
    miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7

  • 18 grudnia 2021 r., godz. 12.00 - Świąteczny stroik
    Co zrobić, aby stół wigilijny wyglądał odświętnie i nabrał bożonarodzeniowego klimatu? Jak nastrojowo oświetlić dom na święta Bożego Narodzenia? Sezon zimowy charakteryzuje ograniczenie światła naturalnego, za którym bardzo tęsknimy. Możemy w łatwy sposób rozwiązać ten problem i jednocześnie wykonać element dekoracji, bez którego świąteczny stół obyć się nie może…świąteczny stroik.  Wspólnie wykonamy ozdobę na stół w formie kompozycji florystycznej z świeżych gałązek świerku.
    miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7


    Spotkania odbywają się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
    Prosimy o założenie ubrań, których nie będzie żal pobrudzić farbą.

    Indywidualne spotkania dla dzieci w wieku 6-12 lat - godz. 12.00 (limit: 15 osób, w warsztatach biorą udział dzieci bez opiekunów)

    bilet warsztatowy: 10 zł/dziecko

    Rezerwacje biletów warsztatowych oraz godzin spotkań:
    tel. 77 44 31 761 (od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.30)
    oraz mailowo edukacja@muzeum.opole.pl

    prowadzenie: pracownicy Działu Edukacji Muzealnej i Działu Sztuki
    miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7

    Plakat informacyjny sobotnie pogotowie twórcze grudzień 2021











     

Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - warsztaty twórcze dla Seniorów

Szanowni Seniorzy, z ogromną przyjemnością zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie w ramach cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum", które odbędzie się 23 maja (a nie w pierwszy czwartek miesiąca). Tym razem przygotowaliśmy dla Was warsztaty twórcze pt. "Włóczkowa harmonia", które zapewnią nam inspirującą atmosferę, sprzyjającą kreatywnemu eksperymentowaniu.

Zobacz

"Gęsiego do muzeum" - zajęcia dla dzieci. Oferta dla osób indywidualnych

Zapraszamy dzieci i ich rodziców, opiekunów do przygody w świecie kultury wiejskiej! W związku z nadchodzącymi egzaminami ósmoklasistów i przerwą szkolną dla klas młodszych planowaną od 13 maja, Muzeum zachęca do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej: "Gęsiego do Muzeum" która zapewni ciekawe spędzenie czasu, ale także pozwoli lepiej poznać życie wiejskie na Śląsku Opolskim.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.