Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Mniejszość Niemiecka ma wartość

18 sierpnia 2020
mniejszosc ma wartosc 2 mniejszosc ma wartosc 2

Zapraszamy serdecznie na wystawę

Mniejszość Niemiecka ma wartość 

Wystawę można zobaczyć os 18.08. do 30.08.2020
w Muzeum Śląska Opolskiego

„Mniejszość Niemiecka ma wartość! / Deutsche Minderheit hat Wert!” to tytuł kampanii zainaugurowanej przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim w roku 2019.

„Mniejszość to bogactwo” ten slogan często towarzyszy dyskusjom na temat mniejszości, ale codzienność w kraju, w którym przyznawanie się do swych niemieckich korzeni było w całym okresie komunizmu zakazane, oczywistością nie jest. Obserwujemy, że świadomość tego kim jest mniejszość, co ją wyróżnia w społeczeństwie polskim, w tym również wśród mieszkańców województwa opolskiego pozostaje na odczuwalnie niskim poziomie. Tak zrodził się pomysł na wyjątkową kampanię, która przybliżając ciekawe postacie ze środowiska Mniejszości Niemieckiej, pokazuje, że bycie częścią społeczności mniejszości narodowej jest czymś wyjątkowym. 

Główni bohaterowie kampanii to wartościowe i zaangażowane społecznie osoby, działające w ramach struktur TSKN. Głównym bohaterom towarzyszą hasła/wartości ważne dla każdej społeczności lokalnej: „Kultura ma wartość”, „Społeczeństwo ma wartość”, „Język ma wartość”, „Wiara ma wartość”, „Tradycja ma wartość”, „Wspólnota ma wartość”. Te i inne wspólne wartości są podstawą wielu dobrych działań, inicjatyw i cementują wielowiekowe współistnienie naszych społeczności. Poznajcie bohaterów i śledźcie nasze działania w ramach kampanii!

Załączniki

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.