Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Zaproszenie na finisaż wystawy "Solenie kury..." oraz spektakl "Kury" inspirowany "Serenadą" Sławomira Mrożka

5 września 2024 Wydarzenie
Dołącz do nas 5 września w głównym gmachu Muzeum Śląska Opolskiego na finisaż wystawy „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca”. Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie, które będzie doskonałym wprowadzeniem do spektaklu „Kury”, przedstawionego przez Grupę Teatralną Na Poddaszu i inspirowanego twórczością Sławomira Mrożka. Wejściówki dostępne od 1 września. Zapewnij sobie miejsce na to wyjątkowe wydarzenie!

Wystawa Termin: 5.09. 2024 (czwartek)
Godzina: 16:30
Miejsce: Główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7
Koszt: Bezpłatne wejściówki dostępne w Kasie Muzeum od 1.09.2024. Liczba biletów ograniczona.
Prowadzący: Małgorzata Goc, Piotr Grzelak – kuratorzy wystawy;
Grupa Teatralna NA PODDASZU


Zapraszamy na uroczyste zakończenie wystawy "Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca". Wydarzenie rozpocznie się oprowadzaniem kuratorskim, które pozwoli głębiej zrozumieć motywy i konteksty prezentowanych prac.

Po oprowadzaniu kuratorskim, wraz z Grupą Teatralną "NA PODDASZU", mamy zaszczyt zaprezentować Państwu spektakl „Kury”, inspirowany utworem Sławomira Mrożka „Serenada”. Jest to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć, jak motywy wiejskiego życia, które przewijają się przez całą wystawę, ożywają na scenie. Interpretacja młodych aktorek, uczennic Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Opolu, dodaje przedstawieniu świeżości i niepowtarzalnego charakteru.


Bezpłatne wejściówki będą dostępne w kasie muzeum od 1 września 2024 roku. Każda osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki. Liczba biletów jest ograniczona, więc zachęcamy do wcześniejszego zapewnienia sobie miejsca na to niezwykłe wydarzenie.

Nie przegapcie ostatniej szansy, aby doświadczyć tej unikalnej wystawy oraz teatralnego przekładu dzieł Mrożka!




Oprac. Agnieszka Błażuk-Dworakowska
Fot. Michał Grocholski


Zobacz inne aktualności

Oprowadzanie literackie: "Najpodlejszy wynalazek człowieka. Aparat fotograficzny." Jan Cybis, teksty przekorne.

„Kto jest odbiorcą mojego płótna? Nie wiem. Ja sam? Rozwiązanie zanadto platoniczne” - napisał Jan Cybis w swoich notatkach. Zapraszamy na oprowadzanie, w trakcie którego zanurzymy się w barwy i słowa artysty. Prześledzimy jego twórczy życiorys, inspiracje i fazy twórczości, a także wraz ze Słuchaczkami i Słuchaczami przeczytamy obszerne fragmenty z „Notatek malarskich”. Jaki portret artysty wyłania się z jego słów? Co sądził o Picassie, co o van Goghu, co o malarstwie abstrakcyjnym?

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.