
Gry terenowe „Śladami powstańców i powstań śląskich”, najbliższa gra - 06.08.2022, Kędzierzyn-Koźle
Zapraszamy osoby pragnące poszerzyć swoją wiedzę z zakresu historii regionu do udziału w grach terenowych „Śladami powstańców i powstań śląskich”.
W imieniu Pani Iwony Solisz, Dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego chcielibyśmy serdecznie zaprosić do udziału w Konferencji naukowej Utracone dziedzictwo – zachowana pamięć,
Do udziału w konferencji zachęcamy wszystkich, którym bliska jest ochrona i popularyzacja dziedzictwa przemysłowego – naukowców, muzealników, pasjonatów, przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń, a także przedsiębiorców.
Termin: 17-18 listopada 2022 r.
Miejsce: Opole
Gorąco zachęcamy do zapoznania się z założeniami konferencji i przesłanie karty zgłoszenia uczestnictwa (oba w załączeniu) oraz streszczenia referatów na adres: Muzeum Śląska Opolskiego, 45-023 Opole, ul. św. Wojciecha 13 (z dopiskiem „konferencja”) lub drogą elektroniczną na e-mail: sekretariat@muzeum.opole.pl do 31 marca 2022 roku.
Organizatorami konferencji są:
- Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu,
- Politechnika Opolska,
- Politechnika Wrocławska,
- Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków Oddział Opolski,
- Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Opolski,
- Cementownia „Odra”.
Komitet naukowy:
dr hab. inż. arch. Monika Adamska, prof. PO (Politechnika Opolska)
dr hab. Elżbieta Janowska-Renkas, prof. PO (Politechnika Opolska)
dr hab. inż. arch. Piotr Gerber, prof. PWr (Politechnika Wrocławska)
dr Józef Tomasz Juros (Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi)
dr hab. inż. Dariusz Bajno, prof. PB (Politechnika Bydgoska) / Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu
Warunki uczestnictwa:
przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej na adres: Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, ul. św. Wojciecha 13, 45-023 Opole (z dopiskiem "Konferencja") lub drogą elektroniczną na e-mail: sekretariat@muzeum.opole.pl do 31.marca 2022 r.
W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt:
- sekretariat konferencji: tel. 77 443 17 50, sekretariat@muzeum.opole.pl
Załączniki
Zobacz inne aktualności
Gry terenowe „Śladami powstańców i powstań śląskich”, najbliższa gra - 06.08.2022, Kędzierzyn-Koźle
Zapraszamy osoby pragnące poszerzyć swoją wiedzę z zakresu historii regionu do udziału w grach terenowych „Śladami powstańców i powstań śląskich”.
Zabytek lipca - Zenon Henryk Rachfalski, „Kompozycja II” z cyklu „Uciemiężeni”, 1965, papier, monotypia, 44 x 77 cm, MSO/S/2879/6
Prezentowane dzieło stanowi część zespołu 14 grafik autorstwa Zenona Henryka Rachfalskiego, zakupionych w tym roku do Działu Sztuki naszego muzeum. Jest ono przykładem monotypii, a więc pracy wykonanej techniką zaliczaną do grafiki, ale pozwalającej uzyskać wyłącznie jedną odbitkę, stąd każda powstała w ten sposób praca to dzieło unikatowe.
Gra edukacyjna w Kamienicy czynszowej "Ogryzek i pestka. Zero waste" - każdy wtorek
Grę kierujemy do każdego odbiorcy niezależnie od wieku. Gospodarowanie żywnością to wciąż wyzwanie, w czasie gry poznamy dawne i współczesne metody, które uczestnicy będą mogli wykorzystać np. we własnej kuchni. Zapraszamy na smakowitą podróż w czasie.
Wakacje w Muzeum - OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH I ODBIORCÓW INDYWIDUALNYCH
Zapraszamy zarówno odbiorców indywidualnych w wieku 5 -12 lat, jak i niewielkie grupy zorganizowane (grupy kolonijne, półkolonie) w lipcowe środy na wakacyjne zajęcie teoretyczno-warsztatow . Odbędziemy niezwykłą podróż w czasie, wykonamy rzeczy piękne i praktyczne
Przyrodnicze wakacje
Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza do udziału w wakacyjnym cyklu zajęć przyrodniczych. W każdy czwartek wakacji (lipiec, sierpień) w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny, a w ostatnią sobotę miesiąca (30.07; 27.08) na wyspę Bolko w Opolu - zajęcia edukacyjne o charakterze teoretyczno-terenowym.