Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Zakup kolekcji ceramiki i szkła zaprojektowanych przez Erykę Trzewik-Drost i Jana Sylwestra Drosta

3 grudnia 2020 Wydarzenie
Z wielką przyjemnością informujemy o dokonaniu przez Muzeum Śląska Opolskiego zakupu kolekcji obiektów zaprojektowanych przez wybitnych projektantów pochodzących ze Śląska Opolskiego i mieszkających obecnie w Pokoju – Erykę Trzewik-Drost i Jana Sylwestra Drosta.

W zespole tym znalazło się 25 pozycji spisu obejmującego pojedyncze obiekty lub zestawy projektowane przez Jana Sylwestra Drosta i 31 pozycji dokumentujących twórczość Eryki Trzewik-Drost – łącznie 121 jednostkowych egzemplarzy. Są to: projekty naczyń i rzeźby kameralnej przygotowane dla Zakładów Porcelany w Bogucicach, projekty naczyń i rzeźby kameralnej przygotowane dla Huty Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, projekty szkieł dekoracyjnych dla Huty Szkła „Staszic” oraz dzieła unikatowe.
Zakup ten był możliwy dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Dofinansowano z budżetu Województwa Opolskiego

Dofinansowano ze śeodków MKiDN oraz UMWO


Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.