Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Zakończenie wakacji z Muzeum

1 sierpnia 2022 Wydarzenie
Już w najbliższą sobotę Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza od godziny 10:00 do godz. 17:00 na moc atrakcji z okazji końca wakacji. W programie warsztaty dla najmłodszych, strefa sztuki i relaksu na muzealnym tarasie i bezpłatne wejście do wszystkich obiektów muzeum.

Zakończenie wakacji w Muzeum Śląska Opolskiego będzie w tym roku niesamowite! Czeka na Was wiele atrakcji, które przygotowali dla Was edukatorzy, przewodnicy, przyrodnicy.

Rodzinna strefa sztuki i relaksu, w godz. 10:00 -15:00, wstęp wolny
Obecność na muzealny tarasie to nie tylko możliwość uchwycenia nietuzinkowych kadrów panoramy naszego miasta – z opolskim Ratuszem w tle, ale przede wszystkim wakacyjna, rodzinna strefa sztuki i relaksu.
Mając na uwadze, że każdy z nas lubi odpocząć, zróbmy to aktywnie, bawiąc się klockami, puzzlami, skanką oraz działaniami plastycznymi. Zapraszamy do twórczej zabawy, ale i odpoczynku na słonecznym tarasie.

Najmłodszych zachęcamy do działań:
- o godz. 11:00 do muzealnej pracowni, gdzie pod opieką naszego edukatora wykonają pracę przestrzenną dzięki, której zatrzymają lato i letnią łąkę przez cały rok. Liczba uczestników: 15

- o godz. 12:00 na muzealnym tarasie spróbujemy upolować letnie słońce, wypełnić je wszystkimi barwami lata, następnie zabierzemy je do domu. Będą one pretekstem do wspomnień ciepłych wakacji. Liczba uczestników: 15

Każdy uczestnik wyjdzie z własnym dziełem sztuki. Inspiracją do twórczej pracy z pewnością staną się nasze zbiory.

Rezerwacja telefoniczna: tel. 77 443 17 54 (do piątku w godz. 9:30-16:45 kasa Muzeum)

Koszt: 10 zł

Zapraszamy również na rodzinne wydarzenia:
- o godz. 10:00 dla pasjonatów natury, a przede wszystkim urokliwej Wyspy Bolko na zajęcia dendrologiczne

- o godz. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 kontynuujemy, cieszącą się dużym zainteresowaniem grę edukacyjna Ogryzek i pestka. Zero waste. Będzie smacznie, edukacyjnie i hojnie (nagrody dla wszystkich uczestników).
Rezerwacja telefoniczna: 77 44 31 761 (w godz. 7:30 – 14:30)

Do Państwa dyspozycji oddajemy również nasz muzealny sklepik, w którym znajdziecie pamiątki, publikacje i naszą nietuzinkową (rękodzieło) biżuterię – zbiory Muzeum „zamknięte”
w pierścionkach, wisiorkach, bransoletkach i zakładkach.


Wstęp do Gmachu głównego Muzeum, Kamienicy czynszowej i Galerii Muzeum tego dnia jest bezpłatny.


Sobota (27 sierpnia) wydarzenia dla całych rodzin w naszym muzeum:

 • 10:00 - 15:00 strefa sztuki i relaksu na tarasie muzeum
 • 10:00 - 15:00 Gra edukacyjna "Ogryzek i pestka" w Kamienicy czynszowej.
  Rejestracja tel.77 44 31 761 Dział Edukacji Muzealnej, udział bezpłatny, min. 3 osoby.
 • 10:00 Wyspa Bolko – "Rozkoduj drzewo" zajęcia dendrologiczne dla dzieci i dorosłych – szczegółowe informacje i zapisy
 • 11:00 Gmach główny – warsztaty plastyczne, kreatywny recykling
  Koszt wejściówki 10 zł, ilość miejsc ograniczona. Wymagana rezerwacja miejsc tel. 77 443 17 54, Kasa Muzeum (godz. 9:30-16:45)
 • 12:00 Gmach główny – rodzinne warsztaty plastyczne na tarasie muzeum
  Koszt wejściówki 10 zł, ilość miejsc ograniczona. Wymagana rezerwacja miejsc tel. 77 443 17 54, Kasa Muzeum (godz. 9:30-16:45)

Serdecznie zapraszamy, zakończenie wakacji nie musi być smutne. Do zobaczenia w muzeum.

Zachęcamy do obserwowania nas na FB Muzeum Śląska Opolskiego, Instagram muzeumslaskaopolskiego, FB Dział Przyrody MŚO, Blog -Dział Przyrody MŚO


Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.