Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wykład z cyklu „Światło na obraz”: Wilhelm Kotarbiński „Wenecja”, 08.01.2022, godz. 16.00

7 stycznia 2022 Wydarzenie
W pierwszą sobotę stycznia skierujemy światło na obraz Wilhelma Kotarbińskiego „Wenecja”

obrazPozostając w klimacie noworocznym i rozpoczynającego się karnawału, w pierwszą sobotę stycznia za sprawą Wilhelma Kotarbińskiego przeniesiemy się do Włoch i miasta widowiskowych karnawałów – Wenecji.
Wilhelm Kotarbiński (1848-1921) – artysta porównywany z Siemiradzkim, przynależy do nurtu akademizmu, choć jego dzieła wykazują także wpływy romantyzmu i symbolizmu. Malował głównie obrazy o tematyce zaczerpniętej z Pisma Świętego, z życia starożytnego Wschodu, Grecji i Rzymu.

Spotkanie poprowadzi: Marta Podstawa-Boulkroune

Miejsce: sala „Galerii malarstwa polskiego XIX i XX wieku”
gmach główny
Muzeum Śląska Opolskiego
ul. Mały Rynek 7
(wejście od strony kościoła na Górce)

Wstęp wolny
Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole”

Zapraszamy na grudniowe spotkanie z cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”, gdzie skupimy się na tradycjach bożonarodzeniowych w Europie. Podczas tego wydarzenia poznacie różne zwyczaje świąteczne, a także będziecie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach twórczych, podczas których wspólnie wykonamy dekoracje świąteczne.

Zobacz

Warsztaty malarstwa akwarelowego:Piękna jest sztuka malowania! Detal

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w ostatnich warsztatach, podczas których poznajemy technikę malowania farbami wodnymi. Warsztaty polecamy wszystkim, którzy chcieliby podjąć własne próby artystyczne w tej dziedzinie malarstwa. Podczas zajęć będziemy się odnosić do twórczości Jana Cybisa (1897–1972), jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, urodzonego we wsi Wróblin na Opolszczyźnie. Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac tego artysty, zbiór ten liczy obecnie 90 obrazów olejnych i ok. 850 prac na papierze.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.