Wykład z cyklu „Światło na obraz”: Wilhelm Kotarbiński „Wenecja”, 08.01.2022, godz. 16.00 | Muzeum Śląska Opolskiego
Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wykład z cyklu „Światło na obraz”: Wilhelm Kotarbiński „Wenecja”, 08.01.2022, godz. 16.00

7 Styczeń 2022 Wydarzenie
W pierwszą sobotę stycznia skierujemy światło na obraz Wilhelma Kotarbińskiego „Wenecja”

obrazPozostając w klimacie noworocznym i rozpoczynającego się karnawału, w pierwszą sobotę stycznia za sprawą Wilhelma Kotarbińskiego przeniesiemy się do Włoch i miasta widowiskowych karnawałów – Wenecji.
Wilhelm Kotarbiński (1848-1921) – artysta porównywany z Siemiradzkim, przynależy do nurtu akademizmu, choć jego dzieła wykazują także wpływy romantyzmu i symbolizmu. Malował głównie obrazy o tematyce zaczerpniętej z Pisma Świętego, z życia starożytnego Wschodu, Grecji i Rzymu.

Spotkanie poprowadzi: Marta Podstawa-Boulkroune

Miejsce: sala „Galerii malarstwa polskiego XIX i XX wieku”
gmach główny
Muzeum Śląska Opolskiego
ul. Mały Rynek 7
(wejście od strony kościoła na Górce)

Wstęp wolny




Zobacz inne aktualności