Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wykład z cyklu „Światło na obraz”: Konrad Krzyżanowski „Portret żony z kotem”, 05.02.2022, godz. 16.00

2 lutego 2022 Wydarzenie
W pierwszą sobotę lutego skierujemy światło na obraz Konrada Krzyżanowskiego „Portret żony z kotem” .


Osoby z najbliższego otoczenia malarzy niejako naturalnie wchodzą w rolę modela, tak też stało się w przypadku Konrada Krzyżanowskiego i Michaliny. Wspaniałe dzieło polskiego modernizmu, jakim jest „Portret żony z kotem”, będzie punktem wyjścia opowieści o malowanych przez Krzyżanowskiego przedstawieniach ukochanej modelki i o niej samej.
Konrad Krzyżanowski (1872 – 1922) – znakomity portrecista i pejzażysta, reprezentant wczesnego ekspresjonizmu i jeden z najwybitniejszych przedstawicieli warszawskiego środowiska malarskiego epoki modernizmu. Okazją do przypomnienia jego twórczości jest przypadająca w lutym 150. rocznica urodzin artysty. To także sposobność do obcowania z wybitnym dziełem sztuki, zanim na kilka miesięcy opuści naszą galerię i powędruje na wystawę do Krakowa.

Spotkanie poprowadzi: Marta Podstawa-Boulkroune

Miejsce: sala „Galerii malarstwa polskiego XIX i XX wieku”
gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego
ul. Mały Rynek 7
(wejście od strony kościoła „na Górce”)

Wstęp wolny


Zachęcamy do obserwowania nas na FB MuzeumOpole
Zobacz również: Zbiory Muzeum on-line Dział Sztuki

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.