Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wykład z cyklu „Światło na obraz”: Janusz Lewandowski „Thanatos”

3 lutego 2024 Wydarzenie
W pierwszą sobotę grudnia (3.02.2024 r. godz. 16:00) skierujemy światło na obraz Janusza Lewandowskiego „Thanatos”. Spotkanie wyjątkowo odbędzie się w Galerii przy ul. Ozimskiej na wystawie czasowej „Janusz Lewandowski. Malarstwo.”


Obraz Janusza Lewandowskiego będzie punktem wyjścia do rozważań, jak temat końca życia i przemijania wpływał na artystów, do opowieści o symbolizmie w polskim malarstwie, jak również do przyjrzenia się twórczości artysty.

Janusz Lewandowski (1937-2022) – artysta malarz, laureat Nagrody im. Jana Cybisa za rok 2021, piewca mazowieckiego pejzażu odwołujący się w swojej twórczości do polskiego romantyzmu i malarstwa Młodej Polski.

prowadzenie:
Marta Podstawa-Boulkroune

Wykład z cyklu "Światło na obraz" 
3.02.2024 r. godz. 16:00

wystawa „Janusz Lewandowski. Malarstwo”
Galeria Muzeum Śląska Opolskiego
ul. Ozimska 10

wstęp wolnyZobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.