Wykład z cyklu „Światło na obraz”: Janusz Lewandowski „Thanatos”

3 lutego 2024 Wydarzenie
W pierwszą sobotę grudnia (3.02.2024 r. godz. 16:00) skierujemy światło na obraz Janusza Lewandowskiego „Thanatos”. Spotkanie wyjątkowo odbędzie się w Galerii przy ul. Ozimskiej na wystawie czasowej „Janusz Lewandowski. Malarstwo.”

Obraz Janusza Lewandowskiego będzie punktem wyjścia do rozważań, jak temat końca życia i przemijania wpływał na artystów, do opowieści o symbolizmie w polskim malarstwie, jak również do przyjrzenia się twórczości artysty.

Janusz Lewandowski (1937-2022) – artysta malarz, laureat Nagrody im. Jana Cybisa za rok 2021, piewca mazowieckiego pejzażu odwołujący się w swojej twórczości do polskiego romantyzmu i malarstwa Młodej Polski.

prowadzenie:
Marta Podstawa-Boulkroune

Wykład z cyklu "Światło na obraz"
3.02.2024 r. godz. 16:00

wystawa „Janusz Lewandowski. Malarstwo”
Galeria Muzeum Śląska Opolskiego
ul. Ozimska 10

wstęp wolny

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz