Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wykład z cyklu "Światło na obraz": Jan Cybis „Dom w Wiśniowej”; 3.12.2022, godz. 16:00

1 grudnia 2022 Wydarzenie
W pierwszą sobotę grudnia (3.12.2022, Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10) skierujemy światło na obraz Jana Cybisa „Dom w Wiśniowej”.

Obraz Jan Cybis, „Dom w Wiśniowej”Obraz Jan Cybis, „Dom w Wiśniowej”

Obraz Jan Cybis, „Dom w Wiśniowej”, ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego, MSO-S-2374

Prowadzenie:
Marta Podstawa-Boulkroune

Termin: 3.12.2022, godz. 16:00

Miejsce:
wystawa „Jan Cybis – malarstwo”
Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10


Wstęp wolny

Pejzaże zajmują poczesne miejsce w twórczości Jan Cybisa, a natura zawsze była mu bliska. Wyjścia
w plener artysta praktykował przez cały okres twórczości. Szkicował lub malował na łonie przyrody: czy to przy okazji wyjazdów wakacyjnych, czy to pobytów u przyjaciół, czy też na zorganizowanych plenerach ze studentami lub podczas prywatnych wyjazdów plenerowych. W pierwszą sobotę grudnia za sprawą jednego z pejzaży Cybisa odwiedzimy Wiśniową, która w latach 30. XX wieku stała się miejscem spotkań artystycznych wielu malarzy, zwłaszcza związanych z nurtem koloryzmu.

Jan Cybis (1897-1972) – Ślązak urodzony we Wróblinie koło Głogówka, jeden z najwybitniejszych polskich malarzy XX wieku, czołowy reprezentant nurtu kolorystycznego, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Bądź na bieżąco z nasza oferta, dopisz się do newslettera:


Obserwuj nas na Facebooku:

Jesteśmy też na Instagramie: 

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.