Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wykład z cyklu „Światło na obraz”: Jacek Żuławski „Pejzaż z Chmielna”, 02.07.2022, godz. 16.00

1 lipca 2022 Wydarzenie
W pierwszą sobotę lipca skierujemy światło na obraz Jacka Żuławskiego „Pejzaż z Chmielna”.

 Obraz Jacka Żuławskiego „Pejzaż z Chmielna”
Prowadzenie:
Marta Podstawa-Boulkroune

Miejsce:
Sala „Galerii malarstwa polskiego XIX i XX wieku”
gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego
Mały Rynek 7
wejście od strony kościoła „na Górce”

Wstęp wolny

Wakacje to nie tylko czas odpoczynku, to także dobry moment na odwiedzanie różnych miejsc –
w pierwszą sobotę lipca wybierzemy się więc w podróż. Za sprawą Jacka Żuławskiego i jego „Pejzażu
z Chmielna” przeniesiemy się w lata powojenne na Pomorze, do Gdańska, odbędziemy również krótką „wycieczkę” po Kaszubach.
Jacek Żuławski (1907-1976) był artystą związanym z Wybrzeżem, malarzem, grafikiem i rysownikiem, a także cenionym pedagogiem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Jego twórczość malarska zaliczana jest do nurtu kolorystycznego. Najczęściej malował pejzaże, kameralne martwe natury i portrety.


Zachęcamy do obserwowania nas na  Facebook Muzeum Śląska Opolskiego



Zobacz inne aktualności

Wykład z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii: Szable w służbie II RP. 15.06.2023, godz. 18:00

Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii. Razem z Stowarzyszeniem Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. Gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zabierzemy Państwa w historyczną podróż w czasy ułańskie, pełne romantyzmu, pięknych doznań, koleżeństwa, życzliwości, sportu i prawdziwie ułańskiej fantazji.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Tata kontra Tata. Średniowieczny kontra Współczesny"

Zapraszamy dzieci w wieku 5 - 12 lat na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze". Tym razem skupimy się na porównaniu współczesnego taty z rycerzem średniowiecznym. Czy rzeczywiście można porównać te dwie role? Kim był rycerz, jakie cechy go wyróżniały i czy może nasz tata jest podobny do tego historycznego bohatera? Przyjdź i udowodnij, że Twój tata zasługuje na miano współczesnego rycerza!

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.