Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wykład z cyklu „Światło na obraz”: Franciszek Kostrzewski "Poranek w małym dworku"

4 maja 2024 Wydarzenie
W pierwszą sobotę maja (04.05.2024r.) o godz. 16:00 skierujemy światło na obraz Franciszka Kostrzewskiego „Poranek w małym dworku”. Wstęp wolny

Prace Franciszka Kostrzewskiego (1826-1911) stanowią ciekawą malarską kronikę życia codziennego na wsi i w małych dworkach polskich oraz życia obyczajowego Warszawy 2. poł. XIX wieku. Artysta miał niezwykły zmysł obserwacji, a przy tym cechowało go duże poczucie humoru, co uwidacznia się zwłaszcza w jego rysunkach. Podczas sobotniego spotkania skierujemy światło na akwarelę jego autorstwa i przybliżymy Państwu twórczość tego może nieco dziś zapomnianego malarza.

Prowadzenie:

Marta Podstawa-Boulkroune

Miejsce: Sala Galerii Malarstwa Polskiego

Muzeum Śląska Opolskiego

ul. Mały Rynek 7

wejście od strony kościoła na Górce

wstęp wolnyZobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.