Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wykład z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii:„Nie tylko szabla i koń, czyli o kawaleryjskiej symbolice wczoraj i dziś”

10 kwietnia 2023 Wydarzenie
Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Historia galopem. Rzecz o kawalerii". Razem z Stowarzyszeniem Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. Gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zabierzemy Państwa w historyczną podróż w czasy ułańskie, pełne romantyzmu, koleżeństwa, życzliwości, sportu i prawdziwie ułańskiej fantazji.

odznaka 4 pułkuTermin: 20.04.2023 (czwartek), godz. 18:00

Tytuł wykładu: „Nie tylko szabla i koń, czyli o kawaleryjskiej symbolice wczoraj i dziś”

Prowadzący: płk Kazimierz Krakowski z Akademii Wojskowej we Wrocławiu.

Miejsce: sala odczytowa, główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła na Górce)

Dla uczestników wykładu przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Co zrobić aby je zdobyć? Wystarczy wziąć udział w konkursie, który przeprowadzimy w trakcie spotkania.
* Konkurs wiedzy na tematy z historii związanych z okresem, o którym będziemy mówić, a więc I i II Wojna Światowa i okres 20-lecia pomiędzy nimi.

Sponsorem nagród jest Biuro Tłumaczeń i Edukacja OPTIMA w Opolu.


Wstęp wolny

Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - warsztaty twórcze dla Seniorów

Szanowni Seniorzy, z ogromną przyjemnością zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie w ramach cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum", które odbędzie się 23 maja (a nie w pierwszy czwartek miesiąca). Tym razem przygotowaliśmy dla Was warsztaty twórcze pt. "Włóczkowa harmonia", które zapewnią nam inspirującą atmosferę, sprzyjającą kreatywnemu eksperymentowaniu.

Zobacz

Finisaż wystawy czasowej "Obcy wśród nas"

Zapraszamy na niezwykłe zakończenie wystawy "OBCY WŚRÓD NAS"! 23 maja o godzinie 17:00 przyjdź do naszego muzeum, aby uczestniczyć w finisażu tej wyjątkowej ekspozycji. Przez ostatnie miesiące mieliśmy przyjemność prezentować różnorodność obcych i inwazyjnych gatunków roślin i zwierząt, które znalazły swoje miejsce w polskim ekosystemie. Teraz nadszedł czas, aby zakończyć tę fascynującą podróż przez przyrodę naszego kraju.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.