Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wykład z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii: Zwyczaje kawaleryjskie. 16.03.2023, godz. 18:00

6 marca 2023 Wydarzenie
Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na trzecie w tym roku spotkanie z cyklu "Historia galopem. Rzecz o kawalerii". Razem z Stowarzyszeniem Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. Gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zabierzemy Państwa w historyczną podróż w czasy ułańskie, pełne romantyzmu, pięknych doznań, koleżeństwa, życzliwości, sportu i prawdziwie ułańskiej fantazji.

Tematem najbliższego spotkania będą wspaniałe zwyczaje i zasady, którymi w życiu kieruje się dzisiejszy ułan i czy na przestrzeni lat zmieniły się reguły postępowania żołnierza kawalerii.

Dla uczestników wykładu przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Co zrobić aby je zdobyć? Wystarczy wziąć udział w konkursie, który przeprowadzimy w trakcie spotkania.
* Konkurs wiedzy na tematy z historii związanych z okresem, o którym będziemy mówić, a więc I i II Wojna Światowa i okres 20-lecia pomiędzy nimi.

Sponsorem nagród jest Biuro Tłumaczeń i Edukacja OPTIMA w Opolu.

Termin: 16.03.2023 (czwartek), godz. 18:00

Tytuł wykładu: Zwyczaje kawaleryjskie

Miejsce: sala odczytowa, główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła na Górce)

Wstęp wolny

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.