Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wycieczki rowerowe szlakiem miejsc pamięci i mogił powstańczych wokół Góry św. Anny - Szlak południowy 26.06.2021, godz. 10.00

1 września 2021 Wydarzenie
Zapraszamy do udziału w wycieczkach rowerowych szlakiem mogił powstańczych wokół Góry św. Anny.

Plakat -rajdy rowerowe wokół Góry św. AnnyUWAGA: wycieczka szlakiem wschodnim, która planowo odbyć się 31.07.2021 r. z przyczyn niezależnych nie odbędzie się. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy we wrześniu na szlak zachodni!

UWAGA: wycieczka planowana na dzień: 25.09.2021 r. nie odbędzie się. Przepraszamy za utrudnienia.

Wycieczki będą prowadziły wzdłuż trzech różnych szlaków obejmując w sumie 26 miejsc pamięci. Każda z nich rozpoczynać się będzie w innej lokalizacji: Koźle, Gogolin oraz Jaryszów. Trasy rowerowe będą wiodły urokliwymi zakątkami Parku Krajobrazowego „Góra św. Anny”.

Osoby uczestniczące w wycieczkach będą miały możliwość poznania miejsc pochówków powstańców śląskich oraz pomników upamiętniających wydarzenia z lat 1919-1921, a także oddania czci bohaterom walczącym o przyłączenie Górnego Śląska do Polski.

Obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia należy dokonać do godziny 10.00 dnia poprzedzającego wydarzenie.

Do udziału w wycieczce można dołączyć na dowolnym etapie trasy.

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, Opolskiego Kuratora Oświaty Michała Sieka, opolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.


Załączniki

Zobacz inne aktualności

Warsztaty malarstwa akwarelowego: "Piękna jest sztuka malowania!". Pejzaż miejski (architektura); 26.10.2023

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach, dzięki którym będzie można poznać technikę malowania farbami wodnymi. To doskonała okazja, aby rozwijać swoje umiejętności artystyczne, czerpać inspirację z dzieł Jana Cybisa i spędzić czas w towarzystwie innych pasjonatów sztuki. Zapraszamy zarówno młodzież, jak i dorosłych do udziału w naszym cyklu warsztatowym. Nie czekajcie kupcie bilet już teraz!

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Czy to grzyb?", 30.09.2023

Witajcie drogie Dzieci i Rodzice tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na spotkanie z PRZYRODĄ w ramach naszego cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze". To wyjątkowe wydarzenie, gdzie teoria spotyka się z praktyką, a pasja do odkrywania świata łączy się z umiejętnościami tworzenia. Dziś chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na kolejną edycję, która będzie poświęcona fascynującemu tematowi grzybów i magii jesieni.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.